Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
Pradžia / Apie Registrų centrą / Registrų centro istorija / Gyventojų registras

GYVENTOJŲ REGISTRAS 2002-2007 m.

 

2002 m.

Asmens kodų suteikimas vaikams iki 16 metų.
Siekiant sutvarkyti mokyklinio amžiaus vaikų iki 16 metų apskaitą ir suteikti jiems asmens kodus, 2002 m. pavasarį Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo įpareigojo Gyventojų registro tvarkytoją sutvarkyti mokyklinio amžiaus vaikų iki 16 metų apskaitą ir suteikti jiems asmens kodus. Per 9 mėnesius iš Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigų buvo paimti ir suvesti į Gyventojų registrą 359 547 vaikų, gimusių nuo 1986 m. sausio 1 d. iki 1992 m. kovo 31 d., gimimo aktų įrašai ir jiems suteikti asmens kodai.

2003 m.

Nauji asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai.
2003 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauji Asmens tapatybės kortelės ir Lietuvos Respublikos paso įstatymai. Lietuvos Respublikos piliečio pasą pakeitė du nauji dokumentai: asmens tapatybės kortelė ir pasas. Asmens tapatybės kortelė buvo skirta naudoti Lietuvos Respublikoje, o pasas – vykstant į užsienį. Naujus asmens dokumentus galėjo užsisakyti tik asmenys, kurių duomenys buvo saugomi Gyventojų registre, o prašymai dokumentams gauti spausdinami iš Gyventojų registro.

2006 m.

Patobulintas civilinės metrikacijos įstaigų duomenų teikimas Gyventojų registrui.
Nuo 2006 m. tiesiogiai su Gyventojų registru pradėjo dirbti ir civilinės metrikacijos įstaigos.

Pirmos elektroninės Gyventojų registro paslaugos.
Pasinaudojus elektronine bankininkyste, atsirado galimybė užsisakyti Gyventojų registro pažymas, susipažinti su registre tvarkomais savo asmens duomenimis.
 
Biometrinių duomenų įrašymo į pasus pradžia.
Nuo 2006 m. rugpjūčio mėn. į Lietuvos Respublikos pasus papildomai e. būdu pradedami įrašyti asmens biometriniai duomenys – veido atvaizdas ir parašas, o Gyventojų registro įstatymo pakeitimas įteisino veido atvaizdo, pirštų atspaudų ir parašo kaupimą Gyventojų registre ir nustatė, kad šie duomenys gali būti teikiami tik teisėtvarkos bei asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus išduodančioms institucijoms.


 Atgal  Į puslapio viršų