Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
Pradžia / Apie Registrų centrą / Registrų centro istorija

GYVENTOJŲ REGISTRAS: DOSJĖ

 
 VEIKLOS PRADŽIA
1992 m. balandžio 1 d.
 
 KAS BUVO PRIEŠ REGISTRĄ?
Nuo 1941 m. duomenis apie pagrindinius gyvenimo įvykius (civilinės būklės aktus) rinko ir registravo Civilinės būklės aktų respublikinis archyvas ir civilinės būklės aktų įrašų biurai, o kaimo vietovėse – tuometinės apylinkių tarybos.
 
Iki 1940 m. Lietuvoje metrikus tvarkė bažnyčia pagal 1927 m. pasirašytą konkordatą su Vatikanu.
 
 PASKIRTIS
Rinkti, kaupti, apdoroti ir saugoti duomenis apie žmogaus vardą, pavardę, asmens kodą, kitus asmens tapatybę patvirtinančius duomenis, šeiminę padėtį, sutuoktinius, tėvus, vaikus ir deklaruotą gyvenamąją vietą.
 
Gyventojų registro objektai yra Lietuvos Respublikos piliečiai, asmenys be pilietybės ir kitų valstybių piliečiai, kurie gauna Lietuvos Respublikoje išduodamus asmens dokumentus, deklaruoja gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikos teritorijoje ar kurių civilinės būklės aktai registruojami Lietuvos Respublikos institucijose. 
 
 KAS TEIKIA DUOMENIS REGISTRUI?
Duomenis registrui teikia įstaigos, išduodančios asmens dokumentus, ar institucijos, Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos įgyvendinti Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą, įstaigos, teisės aktų nustatyta tvarka atliekančios gyvenamosios vietos deklaravimo funkcijas, įstaigos, registruojančios civilinės būklės aktus.
 
 KAS GALI GAUTI DUOMENIS IR KAIP JIE PANAUDOJAMI?
Gyventojų registro duomenys yra teikiami Lietuvos Respublikos institucijoms, viešojo administravimo subjektams, kitiems valstybės registrams ir valstybės informacinėms sistemoms, kitiems juridiniams asmenims, jų filialams, atstovybėms, įstatymų nustatytas funkcijas atliekantiems valstybės įgaliotiems asmenims, taip pat fiziniams asmenims įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.
 
Gyventojų registro duomenys naudojami praktiškai visuose Lietuvos Respublikos registruose ir informacinėse sistemose, o veido atvaizdas jau naudojamas gaminant vairuotojų ir pensininkų pažymėjimus. Teisingi ir aktualūs asmens duomenys yra reikalingi tiek pačiam asmeniui, kreipiantis į įvairias įstaigas ar užsisakant elektronines paslaugas, tiek ir pačioms įstaigoms, tikrinant asmens tapatybę ir suteikiant įvairias paslaugas.
 
 ATVIRI DUOMENYS
Registrų centras skelbia nuasmenintus Gyventojų registro statistinius  duomenis apie Lietuvos gyventojų amžių ir lytį pagal savivaldybes, taip pat apie gyventojų šeiminę padėtį ir vaikų skaičių savivaldybėse bei skelbia populiariausių vyriškų ir moteriškų vardų sąrašus.

Gyventojų registro raida

  Pradžia
  1990-1995 m.
  1996-2001 m.
  2002-2007 m.
  2008-2013 m.
 2014-2020 m.
  2021 m. - dabar



 Atgal  Į puslapio viršų