Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
Pradžia / Apie Registrų centrą / Korupcijos prevencija

Kita aktuali informacija


Korupcijos prevenciją reglamentuojantys įstatymai:

Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymas
Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas
Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymas
Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas


Nustatyti korupcijos atvejai

Vilniaus regiono apylinkės teismas, pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kalta dėl kyšininkavimo pripažino dabar jau buvusią Šalčininkų padalinio klientų aptarnavimo specialistę.
       
Ikiteisminis tyrimas dėl galimo kyšininkavimo buvo pradėtas 2020 m. liepos 20 d., gavus duomenų apie tai, kad viena Šalčininkų padalinio specialistė iš kliento reikalauja 200 eurų kyšio už savo tiesioginių pareigų vykdymą. Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų ji buvo sulaikyta liepos 23 d., kai iš kliento paėmė likusią reikalauto kyšio dalį. Specialistė buvo nedelsiant nušalinta nuo pareigų ir, tą pačią dieną, atleista iš darbo.

Nustačius piktnaudžiavimo atvejį, įmonės vadovas Saulius Urbanavičius teigia, kad toks elgesys, ypač šiandieninės situacijos kontekste, yra amoralus ir netoleruotinas.

„Kai ypatingai sunkiu įmonei metu visa komanda buvo susitelkusi į registrų ir informacinių sistemų duomenų atkūrimą ir sklandaus paslaugų teikimo atstatymą, kažkas šią situaciją išnaudojo asmeniniam pasipelnymui. Dėkojame Specialiųjų tyrimų tarnybai už pagalbą, kad atlikdami savo pareigas padėjo mums sulaikant tokį asmenį“, – sako S. Urbanavičius.
Jo teigimu, toks darbuotojos elgesys prieštarauja ne tik įmonės Korupcijos prevencijos politikai, Etikos kodeksui, vertybėms, bet ir kertasi su elementariomis moralės normomis.

Įmonė savo veikloje yra įdiegusi aukščiausius skaidrumo, atskaitingumo ir etikos standartus ir netoleruoja jokių korupcijos apraiškų. Tai leidžia pagrįstai manyti, kad tai nėra sisteminis, o pavienis piktnaudžiavimo atvejis. Iš kiekvieno darbuotojo yra tikimasi, kad jis sąžiningai tarnaus visuomenės interesams, tinkamai ir skaidriai vykdys savo pareigas.

Registrų centras yra sudaręs galimybę pranešti apie žinomą korupcinio pobūdžio ar bet kokį kitą pažeidimą įmonėje skambinant pasitikėjimo telefonu +370 5 268 8330 (visą parą), el. paštu pranesk@registrucentras.lt, užpildant pranešimo formą. Apie korupcijos atvejus taip pat galima pranešti Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai.

  Atgal  Į puslapio viršų