Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
Pradžia / Apie Registrų centrą / Registrų centro istorija / Nekilnojamojo turto registras

NEKILNOJAMOJO TURTO KADASTRAS IR REGISTRAS
2014-2020 m.

 

2014 m.

Registrų centras su partneriais iš Nyderlandų įgyvendino ES Dvynių projektą „Nekilnojamojo turto mokesčio administravimo modernizavimas Egipte – nekilnojamojo turto mokesčių įstaigos pajėgumų stiprinimas“.
Pateikti siūlymai tobulinti NT mokesčių sistemą Egipte, atsižvelgiant į šalyje vykdomos reformos prioritetus, juos derinant su Europos Sąjungos ir geriausia tarptautine praktika. Registrų centro ekspertai įgyvendino su NT vertinimu susijusią projekto dalį, jie dirbo septyniose misijose, per kurias buvo surengti mokymai NT registro ir kadastro sistemos, kadastro duomenų naudojimo masiniam vertinimui, masinio vertinimo programos (CAMA) taikymo gamyboje klausimais. Egipte taip pat organizuoti geografinės informacinės sistemos mokymo kursai.

2015 m.

„Matininkas“ tapo NTR posistemiu. 
 
Įgyvendintas Šiaurės ministrų tarybos finansuotas projektas „Nekilnojamojo turto kadastro ir matavimo darbų gerinimas“.
Registrų centro ir Teisingumo ministerijos atstovai lankėsi panašios paskirties Švedijos ir Norvegijos agentūrose bei įmonėse. Lietuvos dalyviai buvo supažindinti su jų veikla, verslo modeliais, naujovėmis ir ateities planais NT kadastro ir registro, matavimų, e. vyriausybės ir kitose srityse. Aptartos tolesnės institucijų bendradarbiavimo galimybės, Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos Karalystės finansiniai mechanizmai, pagal kuriuos skiriama lėšų ir Lietuvai. Pateikta ne tik Švedijos „Lantmateriet“ veiklos ataskaita ir jos pasiekimai, bet taip pat aptartas dvišalis daugiau nei 20 metų trunkantis bendradarbiavimas ir bendri abiejų institucijų projektai.
 
Surengta tarptautinė konferencija „Turto vertinimas ir apmokestinimas fiskalinei darnai ir veiksmingesnei savivaldai užtikrinti Europoje ir Centrinėje Azijoje“.
Tarptautinę konferenciją surengė Registrų centras, Pasaulio bankas bei Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija. Šios konferencijos metu aptartos sistemų taikymo galimybės apmokestinant turtą ir gerinant savivaldybių finansų bei pačios savivaldos tvarkymą. Pasaulio banko iniciatyva atliktos Lietuvos, Albanijos, Lenkijos, Moldovos, Turkijos, Slovėnijos, Serbijos, Kazachstano ir Nyderlandų sistemų studijos. Jose buvo apžvelgiama šių šalių kadastro ir registro plėtra, minėtųjų sistemų svarba vertinant turtą ir nustatant mokesčius.

2016 m.

Kartu su Švedijos partneriu įgyvendintas Pasaulio banko finansuotas projektas „Nekilnojamojo turto registro ir kadastro modernizavimo projekto parengimas Uzbekistane“.
Registrų centro ekspertai atliko išsamią kadastro ir erdvinių duomenų analizę informacinių technologijų, žemės registravimo ir kadastro teisės klausimais. Jie įvertino Uzbekistano NT registravimo ir kadastro sistemas, kaupiamų duomenų, NT registravimo ir kadastro sistemos teisinius aspektus ir veiklos strategiją, parengė atliekamų darbų procesų aprašą ir pateikė siūlymų Uzbekistano NT registrui ir kadastrui modernizuoti.

2017 m.

Atsisakoma popierinių kadastro duomenų bylų rengimo.
2017 m. gruodžio 22 d. įsigalioję NT kadastro nuostatų pakeitimai įteisino privalomą visų nekilnojamųjų daiktų duomenų elektroninių bylų rengimą: statinių – NTR posistemyje „Matininkas“, žemės sklypo – NTR posistemyje „GeoMatininkas“. Baigtas 8 metus trukęs perėjimas nuo popierinių prie elektroninių nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenų bylų.

Įgyvendintas Šiaurės ministrų tarybos finansuotas projektas „Bendradarbiavimo stiprinimas Baltijos jūros regione – nekilnojamojo turto administravimo gerinimas“.
Suomijos nacionalinėje žemės tvarkymo institucijoje Registrų centro ir Teisingumo ministerijos atstovai buvo supažindinti su NT administravimo teisiniais aspektais rengiantis įgyvendinti Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą, itin daug dėmesio skirta duomenų atvėrimo, atvirųjų duomenų teisinio reguliavimo klausimams. Suomijos specialistai pateikė NT registravimo ir paslaugų įkainių nustatymo principus, 3D kadastro kūrimo eigą ir rezultatus. Su Suomijos vadovais buvo sutarta Vilniuje surengti REG-NORD-BALT 2018 seminarą. Švedijoje Lietuvos delegacijai buvo pateikta 2025 m. NTR vizija ir nacionalinė geoduomenų strategija, e. duomenų ir dokumentų tvarkymo, jų naudojimo ir atvėrimo teisiniai bei ekonominiai aspektai.

2019 m.

Atverti pirmieji NTR duomenys.
Publikuota 250 duomenų rinkinių iš NTR apie beveik 5 mln. šalies NT objektų; pirmieji NT duomenų paketai tapo prieinami visuomenei.


 Atgal  Į puslapio viršų