Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
Pradžia / Apie Registrų centrą / Registrų centro istorija / Nekilnojamojo turto registras

NEKILNOJAMOJO TURTO KADASTRAS IR REGISTRAS
2002-2007 m.

 

2002 m.

Pradėtas kurti elektroninis archyvas.
Dokumentai pradėti kaupti nuo 2003 m. Visi su NT įrašu susiję dokumentai skenuojami, indeksuojami ir saugomi elektroniniame dokumentų archyve. Jame saugomi skaitmeniniai NTR dokumentai, žemės sklypų planai, statinių skaitmeninės fotonuotraukos ir statinių planai. Taip pat – JAR ir Adresų registro elektroniniai dokumentai. Nuo 2009 m. šiame archyve pradėti kaupti Nekilnojamojo turto sandorių viešosios elektroninės paslaugos (NETSVEP) sistemoje sudaryti NT sandoriai, o nuo 2016 m. ir e. varžytynės, e. medicina ir e. sąskaita sistemų skaitmeniniai ir elektroniniai dokumentai.

Sukurtas „Matininkas 2002”.
Tai – programinė įranga, skirta automatizuoti statinių kadastro duomenų
bylų dokumentų rengimą.

2002-2003 m.

Įgyvendintas Danijos finansuotas projektas „Nekilnojamojo turto kadastro žemėlapio
sistemos sukūrimas Lietuvoje“.
Pasiekti rezultatai: įdiegtos technologijos teikti skaitmeninio kadastro žemėlapio informaciją, sukurti duomenų kainų modeliai, parengti nauji NT kadastro žemėlapio atnaujinimo ir palaikymo metodai bei taisyklės, įdiegtos žemės sklypų ribų koregavimo programos, patobulinta NT kadastro GIS duomenų bazės administravimo sistema.

2003 m.

Pirmasis masinis žemės sklypų vertinimas.
Atliktas pirmasis masinis visų NTR įregistruotų žemės sklypų vertinimas ir sudarytas vidutinių žemės rinkos verčių žemėlapis. Už šį darbą Registrų centras pelnė Tarptautinės turto vertintojų mokesčiams organizacijos apdovanojimą.

Įdiegta interaktyvi informacinė paslauga „Savininkas“.
2003 m. Registrų centro interneto svetainėje įdiegta interaktyvi informacinė paslauga NT kadastro ir registro klientams „Savininkas“.

2003-2004 m.

Įgyvendintas Nyderlandų finansuotas projektas „Nekilnojamojo turto informacinės paslaugos“.
Nyderlandų ekspertai teikė konsultacijas, surengti įmonės specialistų mokymai siekiant pagerinti klientų aptarnavimą įmonės filialuose bei notarų biuruose ir sudaryti geresnes NT rinkos plėtros sąlygas. Pateikti pasiūlymai įmonei ir notarų biurams, kaip reikėtų keistis duomenimis vykdant NT sandorius. Pasiūlymai buvo panaudoti rengiant investicijų projektą NT sandorių viešajai elektroninei paslaugai sukurti.

2004 m.

Įdiegta informacinė paslauga „Ar aš jau savininkas“.
Registrų centro interneto svetainėje sukurta ir įdiegta informacinė programa „Ar aš jau savininkas“ NT kadastro ir registro klientams.

2005 m.

Nauja kadastro žemėlapio atnaujinimo ir administravimo sistema – KadaGIS.
Įdiegta nauja kadastro žemėlapio atnaujinimo ir administravimo sistema, kuria remiantis, įmonės filialų GIS darbo vietose žemės sklypų ribos įvedamos į kadastro žemėlapį, patikrinamos gretimų žemės sklypų atžvilgiu ir perkeliamos į centrinę GIS duomenų bazę. Šiai sistemai valdyti sukurta speciali programa KadaGIS, kuri užtikrina tiesioginį (online) kompiuterinį ryšį tarp vartotojo ir centrinės GIS duomenų bazės ArcSDE eksportuojant ir importuojant geoduomenis.

Jungtinių Tautų Europos ekonominė komisija išleido leidinį „Žemės administravimas Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos regione. Plėtros tendencijos ir pagrindiniai principai“.
Leidinyje paminėti Registrų cento įgyvendinti pažangūs sprendimai: skyriuje „Centrinės vertinimo įstaigos“ teigiama: „Pavyzdžiui, Lietuvos žemės rinkai ir kito NT apmokestinimo sistemai naudinga, kad kadastro, NT registro ir vertinimo funkcijos pavestos vienai iš savo lėšų išsilaikančiai valstybės įmonei Registrų centrui.“ Skyrius apie elektroninius duomenis: „Vienas iš pavyzdžių – valstybės įmonė Registrų centras, kuri įgyvendina šiuolaikines informacines technologijas ir viešojo bei verslo sektorių klientams teikia jiems skirtas viešąsias paslaugas.“

2006 m.

Pirmasis NT (statinių) masinis vertinimas.
Registrų centro specialistai išanalizavo per 300 000 NT rinkos sandorių, analizės pagrindu atnaujino savivaldybių teritorijų verčių žemėlapius, sudarė 950 verčių zonų, atliko skaičiavimus ir parengė 675 vertinimo modelius (formules), kurių pagrindu automatinėmis priemonėmis buvo apskaičiuotos daugiau nei 3 mln. statinių vidutinės rinkos vertės. Parengti NT (statinių) verčių žemėlapiai ir atskira kiekvienos savivaldybės teritorijos masinio vertinimo ataskaita.

2007 m.

Sukurta ir įdiegta sistema „Matininkas“.
Sistema „Matininkas“ yra skirta statinių kadastro duomenims įvesti ir apdoroti panaudojant internetines technologijas. Sistema dalinai automatizavo matavimo duomenų apdorojimą, bylų rengimą ir jų pateikimą kadastro tvarkytojui.

Spalvotas ortofotografinis žemėlapis.
NT kadastro žemėlapyje pradėtas naudoti spalvotas ortofotografinis žemėlapis.

Su užsienio partneriais įgyvendintas ES finansuotas projektas „Europos nekilnojamojo turto informacinė paslauga plius – EULIS Plus“.
Patobulinta Lietuvos EULIS paslaugos taikomoji programa, atsiskaitymų už įvairioms šalims teikiamas NT kadastro ir registro paslaugas programa, apsaugos priemonės, papildyta informacija apie Lietuvos NT administravimo sistemą. Kartu su užsienio partneriais įvertintos Čekijos, Slovakijos, Lenkijos ir Latvijos galimybės prisidėti prie EULIS paslaugos, išanalizuotos minėtų šalių NT rinkos perspektyvos, klientų poreikiai ir pageidavimai.

Surengta tarptautinė konferencija „Turto mokestis – efektyvi biudžeto pajamų kaupimo priemonė“.
Konferencijos rengėjai – Registrų centras, Tarptautinis turto mokesčio institutas ir Pajamų, reitingavimo ir vertinimo institutas. Tarptautinio turto mokesčio instituto bei Pajamų, reitingavimo ir vertinimo instituto ekspertai skaitė pranešimus ir dalijosi NT apmokestinimo, mokestinės vertės nustatymo, mokesčio surinkimo ir lėšų panaudojimo efektyvumo, mokesčių tarifų ir mokesčių naštos įvertinimo patirtimi. Parengta reziumė, kad subalansuota NT mokesčių sistema padeda užtikrinti efektyvų NT naudojimą ir rinkos plėtrą – iš šio mokesčio gaunamos pajamos yra svarus indėlis į savivaldybių biudžetus, leidžiantis plėtoti infrastruktūrą ir kurti socialinę gerovę, o tai skatina tolesnę NT rinkos plėtrą ir gyventojų gerovės didėjimą.

Surengta tarptautinė konferencija „Elektroniniai registrai – EULIS patirtis“.
Konferencija buvo skirta valstybės įmonės Registrų centro įsteigimo dešimtmečiui paminėti. Joje dalyvavo atstovai iš 13 užsienio šalių, taip pat Vyriausybės, ministerijų, tarnybų, panašios paskirties registrų, kadastro ir žemės tvarkymo institucijų, privačių įmonių vadovai, ekspertai ir specialistai, iš viso – 90 dalyvių. Konferencijoje buvo iškelti Teisingumo ministerijos ir Registrų centro strateginiai veiklos tikslai, susiję su klientų poreikius tenkinančiais veiksniais ir jų keliamais reikalavimais.


 Atgal  Į puslapio viršų