Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
Pradžia / Apie Registrų centrą / Registrų centro istorija

NEKILNOJAMOJO TURTO KADASTRAS
IR REGISTRAS: DOSJĖ

 
 VEIKLOS PRADŽIA
1998 m.
 
 KAS BUVO PRIEŠ REGISTRĄ?
Registravimo ir žemėlapių tvarkymo funkcijos buvo paskirstytos skirtingoms institucijoms.
 
Apskričių viršininkų administracijos vykdė žemės sklypų registraciją, o gyvenamųjų namų, negyvenamųjų pastatų ir statinių, garažų, sodo namų su jiems skirtais žemės sklypais, taip pat butų, garažų boksų teisinį registravimą ir jų apskaitą vykdė valstybės įmonės Respublikinio inventorizavimo, projektavimo ir paslaugų biuro 12 teritorinių padalinių.
 
Nuo 1997 m. Nekilnojamojo turto  kadastro žemėlapį tvarkė VĮ Valstybinis žemėtvarkos institutas. Šias funkcijas šis institutas vykdė iki Registrų centro įsteigimo.
 
 PASKIRTIS
Nekilnojamojo turto kadastro paskirtis – kaupti nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenis (pvz., pagrindinė žemės naudojimo paskirtis, žemės sklypo ar statinio plotas, žemės sklypo vidutinė rinkos vertė, statinio buvimo vieta žemės sklype) ir teikti oficialią informaciją apie kadastre sukauptus duomenis.
 
Nekilnojamojo turto registro paskirtis – registruoti nekilnojamuosius daiktus, daiktines teises šiuos daiktus, šių teisių suvaržymus ir juridinius faktus, susijusius su nekilnojamaisiais daiktais, daiktinių teisių į juos suvaržymais bei daiktinėmis teisėmis ir kt.
 
 KAS TEIKIA DUOMENIS REGISTRUI?
Prašymus dėl Nekilnojamojo turto kadastro ir registro objektų registravimo teikia teisės aktų nustatyti asmenys, pvz., savininkai (dėl nekilnojamojo daikto, nuosavybės teisės į jį registravimo), suinteresuoti asmenys, tam įgaliotos institucijos.
 
 KAS GALI GAUTI DUOMENIS IR KAIP JIE PANAUDOJAMI?
Nekilnojamojo turto registro/kadastro duomenis teisės aktų nustatyta tvarka gali gauti nekilnojamojo turto savininkai – jie gal gauti NTR išrašus apie jų valdomą nekilnojamąjį turtą. Nekilnojamojo turto registro duomenys, atsižvelgiant į teisinį pagrindą juos gauti, įstatymo apibrėžta apimtimi yra teikiami ir teismams ir teisėtvarkos institucijoms, savivaldybėms, valstybės institucijoms, juridiniams asmenims, kurie verčiasi draudimo verslu arba teikia licencijuojamas finansines paslaugas. Taip pat sudarę sutartį su VĮ Registrų centru duomenis apie NT objektus gali gauti notarai, matininkai, projektuotojai, žurnalistai ir kt. asmenys teisės aktų nustatyta tvarka ir įkainiais.
 
Nekilnojamojo turto registro duomenys, priklausomai nuo duomenų gavėjo sudarytos sutarties sąlygų ir poreikio, gali būti naudojami sandoriams, NT analizei ir apskaitai, teritorijų planavimui ir  darniam vystymui bei kitiems tikslams.
 
 ATVIRI DUOMENYS
Registrų centras įvairiais pjūviais skelbia statistinius Nekilnojamojo turto registro duomenis apie Lietuvoje esančius pastatus, žemės sklypus, butus, statinius ir kitus nekilnojamuosius daiktus, taip pat apie Lietuvos ir Baltijos šalių NT sandorius.

Nekilnojamojo turto kadastro ir registro raida

  Pradžia
  1990-1995 m.
  1996-2001 m.
  2002-2007 m.
  2008-2013 m.
 2014-2020 m.
  2021 m. - dabar Atgal  Į puslapio viršų