Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
Pradžia / Apie Registrų centrą / Registrų centro istorija

SUTARČIŲ IR TEISIŲ SUVARŽYMŲ REGISTRAS: DOSJĖ

 
 VEIKLOS PRADŽIA
2022 m. sausio 1 d.
 
 KAS BUVO PRIEŠ REGISTRĄ?
Nuo 1997 m. iki 2021 m. pabaigos įkeitimai ir hipotekos buvo registruojamos šiuo metu likviduotame Hipotekos registre.
 
Nuo 2002 m. iki 2021 m. pabaigos įvairios neregistruojamų daiktų pirkimo-pardavimo sutartys, lizingo, nuomos ar panaudos sutartys buvo registruojamos reorganizuotame Sutarčių registre.
 
 PASKIRTIS
Šiame registre yra registruojami, renkami, apdorojami, saugomi ir teikiami fiziniams ir juridiniams asmenims registro duomenys bei dokumentai.
 
Tarp šio registro objektų – sutartiniai ir priverstiniai įkeitimai, įmonės hipotekos, sąlyginės hipotekos, neregistruojamų daiktų pirkimo-pardavimo išsimokėtinai sutartys, neregistruojamų daiktų pirkimo-pardavimo su atpirkimo teise sutartys, lizingo (finansinės nuomos), kurio dalykas yra neregistruojamas daiktas, sutartys, neregistruojamų daiktų nuomos ar panaudos sutartys.
 
 KAS TEIKIA DUOMENIS REGISTRUI?
Į registrą duomenis teikia kreditoriai, notarai, teismai, antstoliai, įstatymų įgalioti pareigūnai ar institucijos, įkeitimo sandorio šalys bei minėtų niekur neregistruojamų daiktų sutarčių šalys.
 
 KAS GALI GAUTI DUOMENIS IR KAIP JIE PANAUDOJAMI?
Registro duomenys, išskyrus asmens duomenis, yra vieši, juos atlygintinai gali gauti asmenys, turintys teisėtą tikslą ir teisinį pagrindą juos gauti. Registro duomenys teikiami teikiant registro išrašus ar užsakomuosius registro duomenų rinkinius.
 
Atsakingas skolinimasis neatsiejamas nuo paskolos gražinimo užtikrinimo. Šiam procesui galioja Lietuvos civiliniame kodekse nustatytos normos. Tai įkeitimas (hipoteka) – daiktinė teisė į svetimą kilnojamąjį turtą ir turtines teises, kuria užtikrinamas esamo ar būsimo turtinio įsipareigojimo įvykdymas. Skolininkui neįvykdžius įkeitimu užtikrintos prievolės, kreditorius turi teisę patenkinti savo reikalavimą iš įkeisto daikto vertės pirmiau už kitus kreditorius.
 
 ATVIRI DUOMENYS
Registrų centras skelbia Sutarčių ir teisių suvaržymų registro duomenis apie įkeitimus ir hipotekas, jų rūšis, vietą, vertę ir terminus. Taip pat pateikiami nuasmeninti duomenys apie įkeitimo ir hipotekos sandorių skolininkus ir kreditorius bei duomenys apie pačius sandorių objektus.

Sutarčių ir teisių suvaržymų registro raida

  Pradžia
  1990-1995 m.
  1996-2001 m.
  2002-2007 m.
  2008-2014 m.
 2015-2020 m.
  2021 m. - dabar


 Atgal  Į puslapio viršų