Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
Pradžia / Apie Registrų centrą / Registrų centro istorija

ADRESŲ REGISTRAS: DOSJĖ

 
 VEIKLOS PRADŽIA
2004 m. birželio 10 d.
 
 KAS BUVO PRIEŠ REGISTRĄ?
Duomenys buvo renkami ir registruojami Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių valstybės registre ir Lietuvos Respublikos gatvių registre.
 
 PASKIRTIS
Tekstiniu ir grafiniu pavidalu kaupiami duomenys apie administracinius vienetus, seniūnijas, gyvenamąsias vietoves, gatves, objektams suteiktus adresus ir pavadinimus.
 
Šių duomenų kaupimo ir įregistravimo tikslas – užtikrinti adreso unikalumą, kuris pasiekiamas per gatvės pavadinimo unikalumą gyvenamojoje vietovėje, pastato numerio unikalumą gatvėje, patalpos unikalumą pastate bei suteikiamo adreso unikalaus ir nekintančio kodo ir vietos (koordinačių) unikalumą.
 
 KAS TEIKIA DUOMENIS REGISTRUI?
Vidaus reikalų ministerija, Ūkio ministerija, savivaldybės vykdomoji institucija arba jos pavedimu seniūnai, institucijos, Lietuvos Respublikos Vyriausybei pateikusios Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo projektą dėl pavadinimo pastatui, statiniui ar kitam objektui, priklausančiam valstybei nuosavybės teise, suteikimo, keitimo ar panaikinimo, universaliųjų pašto paslaugų teikėjas, Valstybinė lietuvių kalbos komisija bei fiziniai ir privatieji juridiniai asmenys.
 
 KAS GALI GAUTI DUOMENIS IR KAIP JIE PANAUDOJAMI?
Tekstinių registro duomenų susiejimas su geografinėmis koordinatėmis yra bene svarbiausia registro informacinės sistemos plėtros kryptis, itin aktuali paslaugų ir prekių logistikai planuoti, operatyvinių ir avarinių tarnybų darbui, įvairių mokestinių pranešimų, prekių pristatymui, teikti pašto, kurjerių paslaugas. Viešai prieinama paslauga – paieška Adresų registre – leidžia rasti informaciją apie šiame registre įregistruotų apskričių, savivaldybių, seniūnijų, gyvenamųjų vietovių ir gatvių pavadinimus, o pasinaudojus REGIA žemėlapiais ši ir kita informacija yra pasiekiama grafiniu formatu.

Adresas taip pat labai svarbus „raktas“ sujungiant skirtingus duomenis tarp kitų valstybės registrų ar informacinių sistemų, kuriose naudojami adreso duomenys. Adresų registro duomenys yra vieši, kiekvienas asmuo gali su jais susipažinti už nustatytą atlygį, o Adresų registro duomenys apie Lietuvos Respublikos teritorijoje įregistruotus administracinius vienetus, seniūnijas, gyvenamąsias vietoves, gatves ir adresus yra atverti laisvam neatlygintinam naudojimui.
 
 ATVIRI DUOMENYS
Registrų centras skelbia Adresų registro duomenis apie vietovių (nuo apskričių iki gatvių) pavadinimus ir jų ribas, žemės sklypams ir pastatams suteiktus adresus, gyvenamosioms ir negyvenamosioms patalpoms suteiktus adresus, istorinius adresų registro duomenis, įregistruotų, išregistruotų ir pakeistų Adresų registro objektų statistiką ir kt.

Adresų registro raida

  Pradžia
  1996-2001 m.
  2002-2007 m.
  2008-2013 m.
 2014-2020 m. Atgal  Į puslapio viršų