Savitarna      Kontaktai      LT  |  EN
  
Naujienos
pixel
pixel

Padėtas pagrindas naujai Registrų centro kainodarai

2019 m. kovo 20 d.

Daugiau kaip dešimtmetį nekeista Registrų centro paslaugų kainodara perorientuojama į šių laikų vartotojų poreikius. Nauja įkainių nustatymo metodika leis klientams pasiūlyti lankstesnius paslaugų įkainius.

Pagrindą šiems pokyčiams padėjo Vyriausybė, patvirtinusi naują Atlyginimo už registro objektų registravimą, dokumentų teikimą dydžių apskaičiavimo ir atlyginimo už registro objekto registravimą, registro duomenų, registro informacijos, registrui pateiktų dokumentų ar jų kopijų, valstybės informacinių sistemų duomenų teikimą mokėjimo tvarkos aprašą.

"Tai itin svarbus žingsnis link naujos Registrų centro paslaugų kainodaros, kuri, matome, nebeatitinka šių dienų vartotojų lūkesčių. Patvirtinus naują įkainių nustatymo metodiką, ketiname skelbti konkursą nepriklausomam auditoriui atsirinkti, kuris įvertins, ar siūlomi nustatyti įkainiai yra pagrįsti patiriamomis sąnaudomis. Tikimės, kad visos reikalingos procedūros bus atliktos ir naujoji paslaugų kainodara įsigalios šių metų viduryje", - sako Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius.       

Naujoji duomenų perdavimo kainodara bus orientuota į duomenų teikimo būdus (popierinį, elektroninį, duomenų perdavimą iš sistemos į sistemą), pagal tai bus nustatyti atitinkami šių paslaugų įkainiai. Taip pat siekiama sumažinti teikiamų duomenų kainą, ypač duomenis perduodant skaitmeniniu būdu.

Svarbus pokytis, numatytas patvirtintame tvarkos apraše, yra susijęs ir su registravimo paslaugomis. Nuo šiol registruojant nekilnojamojo turto objektą paslaugos kaina nebebus siejama su objekto verte. Tokiu būdu bus suvienodinti įkainiai už panašių objektų registravimą.

Registrų centro kainodaroje šiuo metu yra apie 400 skirtingų paslaugų įkainių.


Kontaktinis asmuo

Atstovas spaudai

Mindaugas Samkus

Tel. (8 5) 268 8366

Mob. (8 605) 69 286

El. p. Mindaugas.Samkus@registrucentras.lt