Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Savitarna      Kontaktai      LT  |  EN


Pradžia / Gyventojai / Gyventojų registras

Gyvenamosios vietos deklaravimas


 Duomenys apie gyvenamąją vietą į Gyventojų registrą patenka iš deklaravimo įstaigų arba per elektroninę deklaravimo sistemą, tačiau Registrų centro padaliniai neteikia gyvenamosios vietos deklaravimo paslaugų.

Deklaruoti gyvenamąją vietą galima:
  • per Elektroninius valdžios vartus;
  • seniūnijose arba, ten kur seniūnijos neįsteigtos, savivaldybių administracijų padaliniuose, o užsienyje – Lietuvos Respublikos konsulinėse įstaigose.


Gyvenamosios vietos deklaravimas yra adreso duomenų pateikimas deklaravimo įstaigai nustatyta forma. Gyvenamosios vietos deklaracijos ir išvykimo iš Lietuvos Respublikos deklaracijos teikiamos deklaravimo įstaigoms.

Deklaracijos deklaravimo įstaigoms teikiamos asmeniškai. Už nepilnamečius vaikus deklaracijas teikia vienas iš tėvų, įtėvių, globėjų.
 
Gyvenamosios vietos deklaravimas
Lietuvos Respublikos gyventojai, pakeitę gyvenamąją vietą, naujos gyvenamosios vietos adresą privalo deklaruoti per vieną mėnesį. Per tą patį terminą gyvenamąją vietą privalo deklaruoti asmenys, atvykę ar sugrįžę gyventi į Lietuvos Respubliką.

Gyvenamosios vietos deklaracijas galima pateikti:
  • asmeniškai atvykus į deklaravimo įstaigą,
  • internetu per Elektroninių valdžios vartų portalą, jei asmuo gali patvirtinti savo tapatybę portale nurodytais būdais. Jei reikalingas savininko (bendraturčių) sutikimas, jis turi būti patvirtintas taip pat internetu. Šiuo metu ne visada gali pavykti pateikti deklaraciją internetu. Sudėtingais atvejais, kai yra keletas bendraturčių ir jie nesutampa pastatui ir žemės sklypui arba ant žemės sklypo yra keletas pastatų su skirtingais adresais, elektroninė deklaravimo sistema gali gauti nevienareikšmį atsakymą. Tokiais atvejais deklaraciją reikia pateikti deklaravimo įstaigai.
 
Išvykimo iš Lietuvos deklaravimas
Asmenys, išvykstantys gyventi ir dirbti į užsienį, privalo deklaruoti valstybę, į kurią išvyksta, ne anksčiau kaip 7 darbo dienos prieš išvykstant. Išvykimą privaloma deklaruoti ir išvykstant į užsienį ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui. Studentai dėl išvykimo į užsienį deklaravimo turėtų pasikonsultuoti su Valstybine ligonių kasa, kadangi tai yra susiję su privalomu sveikatos draudimu.

Išvykimo iš Lietuvos deklaracijas galima pateikti:

Registrų centro Gyventojų, Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registrų skyriui galima teikti prašymus pakeisti išvykimo valstybę Gyventojų registre, jei asmuo suklydo ją nurodydamas deklaracijoje arba šiuo metu gyvena kitoje valstybėje. Prašymą laisva forma kartu su asmens dokumento kopija galima siųsti el. pašto adresu info@registrucentras.lt.


 Atgal  Į puslapio viršų