Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
Pradžia / Turtas ir apribojimai / Nekilnojamojo turto kadastras ir registras / Nekilnojamojo turto registravimas

Nuomos, panaudos sutarčių sudarymas ir registravimas internetu


Sudarykite ir įregistruokite nuomos ar panaudos sutartį vos keliais mygtukų paspaudimais Registrų centro savitarnoje. Čia galima:
 
 • Patogiai sudaryti sutartį ir teikti ją registruoti neišeinant iš namų.
 • Sudarant sutartį suvesti duomenis numatytose formose. Dalis duomenų bus perkeliama automatiškai - tai palengvins dokumento pildymą. Kitus duomenis ir papildomas sutarties sąlygas galima įvesti suderinus su sutarties šalimis.
 • Pasirašyti sudarytą sutartį. Suvedus duomenis automatiškai sugeneruojamas šablonas ir pasirašomas visų šalių kvalifikuotu elektroniniu parašu.
 • Įregistruoti sudarytą sutartį. Sumokėjus už paslaugą, duomenys ir pasirašyta sutartis perduodami Nekilnojamojo turto registrui įregistravimui.
 • Sudarytas ir pasirašytas sutartis reikiamu metu rasti Registrų centro savitarnoje – popierinių dokumentų kaupimas ir saugojimas nebus reikalingas.
 • Apie kiekvieną su sutartimi susijusį atliktą veiksmą gauti pranešimus tiek Registrų centro savitarnoje, tiek el. paštu, jeigu jis buvo nurodytas.
 • Jei sutartis negali būti įregistruojama, dokumentas bus grąžinamas reikiamiems pakeitimams atlikti – nereikės formos pildyti iš naujo, pakaks atlikti pakeitimus.
 
Taupykite savo laiką! Sudarius ir įregistravus nuomos ar panaudos sutartį Registrų centro savitarnoje nebereikės sudarinėti fizinių sutarčių ir laukti eilėse norint jas įregistruoti Nekilnojamojo turto registre.
 
 
Nuomos ar panaudos sutarties sudarymas internetu 

Kodėl verta įregistruoti nuomos ar panaudos sutartį?

Sutarties įregistravimas Registrų centre gali būti naudingas tiek nuomotojui, tiek nuomininkui, panaudos davėjui bei gavėjui. Sutarčių išviešinimas apsaugo abi puses nuo galimo kitos sutarties šalies nesąžiningumo, aiškiai apibrėžia abiejų šalių teises ir pareigas, užtikrina sutarties sąlygų laikymąsi. Įregistruota nuomos sutartis didina nekilnojamojo turto rinkos skaidrumą bei efektyvina gyventojų pajamų mokesčio surinkimą į valstybės biudžetą.
 
Nekilnojamojo turto registre įregistruotų nuomos ir panaudos sutarčių pagrindiniai privalumai:
 
 • Nuomotojui ar panaudos davėjui įregistravus nuomos ar panaudos sutartį, atsakomybė už komunalinių mokesčių mokėjimą, padarytą žalą įstatyme ar sutartyje nustatytomis sąlygomis oficialiai tenka nuomininkui ar panaudos gavėjui.
 • Nuomininkas ar panaudos gavėjas, įregistravęs faktą apie nuomos ar panaudos sutartį, gali būti tikras, kad savininkas be jo sutikimo nenutrauks sutarties prieš terminą (išskyrus Civiliniame kodekse ar sutartyje nustatytus atvejus).
 • Jeigu gyvenamosios patalpos nuomos sutartis buvo įregistruota:
  • Išnuomoto daikto nuosavybės teisei iš nuomotojo perėjus kitam asmeniui, nuomos sutartis lieka galioti naujam savininkui.
  • Žemės sklypui, kuriame yra išnuomoti pastatai, statiniai ar įrenginiai, perėjus kitam asmeniui nuosavybės teise, nuomininkui išlieka teisė naudotis žemės sklypu, būtinu pastatams, statiniams ar įrenginiams naudoti pagal paskirtį, tokiomis pat sąlygomis kaip ir iki žemės sklypo nuosavybės teisės perleidimo kitam asmeniui.
  • Jeigu nekilnojamojo daikto panaudos sutartis buvo įregistruota, panaudos davėjui daiktą pardavus ar perdavus jį atlygintinai naudotis trečiajam asmeniui, naujam daikto savininkui ar naudotojui pereina teisės ir pareigos pagal anksčiau sudarytą ir įregistruotą panaudos sutartį.

DĖMESIO!
 • Sutarties sudarymo metu yra tikrinama ar nuomojamas / panaudai perduodamas nekilnojamasis daiktas nuomotojui / panaudos davėjui priklauso nuosavybės teise bei yra niekam neparduotas, neareštuotas, neturi įregistruoto notaro vykdomojo įrašo.
 • Nuomos ar panaudos sutarties teisinė registracija neturi įtakos sutarties galiojimui jos šalims. Sutarties teisinė registracija padeda abiem šalims apsaugoti savo interesus ir ginti savo teises prieš trečiuosius asmenis.
 • Remiantis Civilinio kodekso 6.478 straipsniu, nuomos (panaudos) sutartis turi būti rašytinė, jeigu ji sudaroma ilgesniam nei 1 metų terminui. Nekilnojamųjų daiktų nuomos sutartis prieš trečiuosius asmenis gali būti panaudota tik tuo atveju, jeigu ji įregistruota Nekilnojamojo turto registre.
 

Svarbu! Registrų centro savitarnoje galima įregistruoti tik naujai sudaromas sutartis ir abejoms šalims pasirašant sutartį kvalifikuotu e. parašu. Anksčiau sudarytas popierines sutartis galima įregistruoti: 
 1. Siunčiant paštu (Lvivo g. 25-101, 09320 Vilnius);
 2. Atvykus į bet kurį Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį.
Nekilnojamojo turto sutarčių registravimo atmintines rasite čia.
 


 Atgal  Į puslapio viršų