Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
Pradžia / Turtas ir apribojimai / Sutarčių ir teisių suvaržymų registras

Prašymo išregistruoti pasibaigusį įkeitimą (hipoteką) teikimas


Nuo 2022 m. sausio 4 d. kviečiame jungtis prie Registrų centro savitarnos ir pasinaudoti elektronine paslauga „Prašymo išregistruoti pasibaigusią hipoteką (įkeitimą) teikimas NTR“.
 
 • Prašymą išregistruoti hipoteką ar įkeitimą gali pateikti skolininkas, įkeisto turto savininkas arba kreditorius.
 • Prašymas turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu. Prašymą teikiantis asmuo taip pat turi sumokėti nustatyto dydžio atlyginimą už hipotekos ar įkeitimo išregistravimą.
 • Tais atvejais, kai prašymą išregistruoti pasibaigusį įkeitimą (hipoteką) pateikia  skolininkas ar įkaito davėjas, jo prašymas Registrų centro savitarnos priemonėmis perduodamas kreditoriui įkeitimo (hipotekos) pabaigai patvirtinti.

Apie juridinių asmenų atstovams suteikiamus įgaliojimus:
Juridinio asmens vardu prašymą gali perduoti jo vadovas arba įgaliotas asmuo.

Įgaliojimą tokiam veiksmui atlikti galima sudaryti ir įregistruoti taip pat RC Savitarnoje - Juridinių asmenų registras -  punktas „Įgaliojimai“ (kairiajame meniu) → „Naujas įgaliojimas“. Įgaliojime reikia suteikti teisę „pateikti prašymą išregistruoti pasibaigusią hipoteką (įkeitimą) iš NTR ir STSR,  kuri parenkama iš Sutarčių ir teisių suvaržymų registro (STSR) ir Nekilnojamojo turto registro (NTR) paslaugų“.

Jei kreditorius yra juridinis asmuo, jo vardu prašymą gali patvirtinti jo vadovas, arba įgaliotas asmuo. Įgaliojimą galima sudaryti ir įregistruoti Registrų centro savitarnoje, Juridinių asmenų registro skiltyje, kairiajame meniu pasirinkus punktą „Įgaliojimai“ → „Naujas įgaliojimas“ . Įgaliojime reikia suteikti teisę: „kreditoriui patvirtinti hipotekos (įkeitimo) pabaigą NTR ir STSR,  kuri parenkama iš Sutarčių ir teisių suvaržymų registro (STSR) ir Nekilnojamojo turto registro (NTR) paslaugų“. 


Registrų centro savitarnoje:
 1. Prisijunkite prie Registrų centro savitarnos ir jos viršutiniame horizontaliame  meniu pasirinkite skiltį Sutarčių ir teisių suvaržymų registras ;
 2. Pasirinkite paslaugą „Hipotekos pabaiga“→ „Išregistruoti hipoteką“;
 3. Išfiltruotų hipotekų sąraše raskite tą hipoteką, kurios pabaigą norite registruoti ir spauskite mygtuką;
 4. Įrašykite kokiu pagrindu pasibaigė hipoteka (įkeitimas) (pvz. Kreditas pagal kredito sutartį Nr. 03-03-02/45/256-3, 2003-03-02 pasirašytą su AB "Žaliojo mėnulio banku" yra grąžintas, paskutinis mokėjimas atliktas 2021-03-01, pavedimo Nr. 02)
 5. Informavimo skiltyje įveskite sutarties šalių el. pašto adresus, kuriais jie gaus informaciją apie teikiamą prašymą. Kreditoriai gaus  kvietimus patvirtinti hipotekos (įkeitimo) pabaigą, pasirašant teikiamą prašymą kvalifikuotu el. parašu. Jeigu prašymą išregistruoti hipoteka (įkeitimą) teikia kreditorius, jo prašymą turi patvirtinti kiti sandoryje įrašyti kreditoriai, jei kreditorių yra daugiau nei vienas.
 6. Patikrinkite, ar įrašėte teisingus duomenis, pasirašykite prašymą kvalifikuotu el. parašu ir perduokite kreditoriui (-iams) patvirtinti hipotekos (įkeitimo) pabaigą;
 7. Kreditoriui (-iai) pranešimas ir kvietimas bus išsiųstas informavimo skiltyje nurodytais el. pašto adresais;
 8. Kai prašymą patvirtins kreditorius (-ai), Jūs gausite el. laišką su kvietimu sumokėti už hipotekos (įkeitimo) išregistravimą;
 9. Prisijunkite prie savitarnos, skiltyje „Mano dokumentai“ raskite apmokėjimo laukiantį pranešimą, spauskite „Mokėti“;
 10. Kai sumokėsite už hipotekos (įkeitimo) išregistravimą, prašymas bus perduotas registrui;
 11. Per 1 d. d. bus priimtas sprendimas dėl hipotekos (įkeitimo) išregistravimo. Apie tai būsite informuoti el. laišku.
PASTABA. Visą informaciją apie kvietimus patvirtinti hipotekos (įkeitimo) pabaigą, sumokėti už išregistravimą, pranešimus apie hipotekos ar įkeitimo išregistravimą visada rasite Registrų centro klientų savitarnoje. Jei bus nurodytas teisingas elektroninio pašto adresas, sutarties šalys pranešimus gaus ir elektroniniu paštu. 


 Atgal  Į puslapio viršų