Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Savitarna      Kontaktai      LT  |  EN


Pradžia

KĄ REIKIA ŽINOTI APIE GALIMYBIŲ PASĄ

 


Kaip gauti Galimybių pasą?
 

Galimybių pasą galima atsisiųsti apsilankius puslapyje www.gpasas.lt ir patvirtinus savo tapatybę elektroninėmis priemonėmis (e. parašu arba e. bankininkyste).
Tokių priemonių neturintiems ar jomis nesinaudojantiems asmenims Galimybių pasas nemokamai išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, pateikus asmens dokumentą. Šie klientai aptarnaujami ir be išankstinės registracijos. Teritorinių Registrų centro padalinių sąrašą galima rasti čia. Galimybių pasą galima naudoti telefone arba jį atsispausdinti.
Galimybių pasas taip pat išduodamas Lietuvos pašto skyriuose ir „Pay Post“ klientų aptarnavimo vietose, „Sodros“ padaliniuose, vaistinėse. Konkrečias atskirų įstaigų vietas bei Galimybių paso išdavimo tvarką galima rasti šių įstaigų interneto svetainėse.

Kam suteikiamas ir kaip galioja Galimybių pasas?


Galimybių pasas suteikiamas, jeigu asmuo:
 • yra pasiskiepijęs nuo COVID-19:
  • Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir „Pfizer") ar „Spikevax“ (gamintojas „Moderna") vakcina ir praėjo 1 savaitė po antrosios dozės suleidimo;
  • Covid-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina ir praėjo 2 savaitės po vienintelės vakcinos dozės suleidimo;
  • Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcina ir praėjo 4 savaitės, bet ne ilgiau nei 13 savaičių, nuo pirmos dozės suleidimo ir iš karto po antros dozės suleidimo;
  • prieš tai persirgo COVID-19 ir praėjo 2 savaitės po pirmos bet kurios vakcinos dozės suleidimo.
 • yra persirgęs COVID-19 - praėjus ne daugiau nei 210 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato dienos;
 • turi neigiamą mokamą SARS-Cov-2 PGR tyrimo arba mokamo antigeno testo rezultatą – galioja 48 valandas nuo ėminio paėmimo momento.
 • turi teigiamą COVID-19 IgG antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą -  praėjus ne daugiau nei 60 dienų (mobiliuosiuose punktuose atliekami greitieji serologiniai testai Galimybių pasui nėra tinkami). 

Galimybių paso atnaujinimas

Norint naudotis Galimybių pasu, reikalinga jį kas 60 dienų atnaujinti (pakartotinai prisijungti prie www.gpasas.lt arba atvykti į Registrų centro padalinį, Lietuvos pašto skyrių, „Sodros“ padalinį ar vaistinę). Atkreiptinas dėmesys, kad kaskart atnaujintas Galimybių pasas, nepriklausomai nuo nurodyto galiojimo termino, galios pagal numatytas Galimybių paso išdavimo sąlygos ir terminus – kaip antai, 210 dienų nuo diagnozuotos Covid-19 ligos ar nustatytų laboratorinių testų rezultatų galiojimo terminų. Praėjus nustatytiems persirgimo ar laboratorinių tyrimų galiojimo terminams, tikrinant Galimybių paso QR kodą, jis bus negaliojantis.

Ar Galimybių pasas reikalingas vaikams?

Vaikams iki 16 m. Galimybių paso nereikia. Pakanka parodyti dokumentą, patvirtinantį vaiko amžių. Vaikai nuo 16 iki 18 m. Galimybių pasą su asmens dokumentu gali atsiimti Registrų centro padalinyje, Lietuvos pašto skyriuje, „Sodros“ padalinyje ar vaistinėje (arba už juos atsiimti jų tėvai) arba svetainėje www.gpasas.lt patvirtinus savo tapatybę per e. bankininkystę ar e. parašu.

Ar galima Registrų centre atsiimti kito asmens Galimybių pasą?

Galimybių pasą, išduotą kitam asmeniui, galima atsiimti pateikiant vieną iš šių dokumentų:
 • Notarinį įgaliojimą (įgaliojimas patvirtintas notaro);
 • Supaprastintą įgaliojimą administracinėms paslaugoms gauti (įgaliojimas patvirtintas organizacijos, kurioje fizinis asmuo dirba ar mokosi, daugiabučių namų savininkų bendrijos, kurios name gyvena fizinis asmuo, pirmininko, seniūnijos, kuriai priskirtoje teritorijoje gyvena fizinis asmuo, seniūno arba toks įgaliojimas yra sudarytas informacinių technologijų priemonėmis);
 • Rašytinį sutikimą (pavyzdinė forma pridedama). 

Kartu su atstovavimo teisę patvirtinančiu dokumentu atstovas turi pateikti ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Ar galima naudoti kitus medicininius dokumentus vietoje Galimybių paso?

Pagal šiuo metu galiojančias Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, asmenys vietoje Galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš E.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį Covid sertifikatą, vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, ar neigiamo testo rezultato išrašą. Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti prie E.sveikatos sistemos, gali išduoti sveikatos priežiūros įstaiga. Juos galima turėti telefone arba atspausdintus.
Tačiau rekomenduojama naudoti Galimybių pasą, kaip paprastesnę ir patogesnę priemonę. Patikrinti Galimybių pasą yra labai paprasta – užtenka nuskenuoti QR kodą.

Kaip veikia Galimybių pasas?

Galimybių pasas yra susietas su E.sveikatos sistema ir formuojamas šios sistemos duomenų pagrindu. Duomenis apie pacientus į E.sveikatą suveda sveikatos priežiūros specialistai.


Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie galimybių pasą galite rasti čia. 


 Atgal  Į puslapio viršų