Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
Pradžia / Juridiniai asmenys / JAR / Juridinio asmens steigimas

Juridinio asmens pavadinimas


Prieš registruodami pavadinimą Juridinių asmenų registre:
  1. Juridinių asmenų pavadinimų paieškoje pasitikrinkite, ar jūsų pageidaujamas pavadinimas nėra tapatus įregistruotų juridinių asmenų ar laikinai į Juridinių asmenų registrą įrašytiems pavadinimams.

  2. Pasitikrinkite, ar pavadinimas atitinka Lietuvos Respublikos teisės aktus.

Kad išvengtumėte galbūt netinkamo įmonės pavadinimo keitimo ir su tuo susijusių nemalonumų, dėl įmonių pavadinimų nemokamai konsultuokitės su Valstybinė lietuvių kalbos komisija el. paštu konsultacijos@vlkk.lt  arba telefonu +370 5 272 4520.

Rekomenduojame! Kad nekiltų konfliktas ar ginčas, taip pat:

  1. Pasitikrinkite ar norimas registruoti pavadinimas nėra tapatus ar klaidinamai panašus į pareikštą registruoti ar įregistruotą prekių ženklą. Tai sužinosite atlikę paieškas Lietuvos Respublikos prekių ženklų duomenų bazėje, Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (ESINT) tvarkomoje paieškos duomenų bazėje bei Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) svetainėje (nurodykite „Designation“ = LT).  Informaciją apie prekių ženklus teikia Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras interneto svetainėje, el. paštu info@vpb.gov.lt, telefonu 852780290 arba nuotolinės konsultacijos metu.
  2. Pasitikrinkite .lt domeno WHOIS duomenų bazėje, ar pavadinimas neatitinka jau registruoto .lt domeno vardo. Informaciją dėl .lt domenų teikia Kauno technologijos universiteto (KTU) Interneto paslaugų centras interneto svetainėje domreg.lt, el. paštu hostmaster@domreg.lt arba telefonu +37037353325.
Ar pavadinimas atitinka kitus reikalavimus ir gali būti naudojamas steigiant naują juridinį asmenį ar keičiant jo pavadinimą, nustato Registrų centras po to, kai pateiksite prašymą dėl pavadinimo laikino įrašymo į Juridinių asmenų registrą.

Susipažinkite:

Prašymą laikinai įrašyti pavadinimą į Juridinių asmenų registrą galima pateikti:
 

Registrų centras, gavęs prašymą laikinai įrašyti pavadinimą, patikrina, ar pavadinimas nėra tapatus:
  • Įregistruotų juridinių asmenų pavadinimams.

  • Laikinai įrašytiems į registrą pavadinimams.

  • Nacionaliniams, Bendrijos bei išplėstiems į Lietuvą tarptautiniams prekių ženklams.


Neradus kliūčių, pavadinimas ne vėliau kaip per 1 darbo dieną yra laikinai įrašomas į registrą.

Už laikiną pavadinimo įrašymą mokamas atlyginimas.

Laikinos apsaugos laikas – 6 mėnesiai nuo įrašymo į registrą dienos. Teisės aktai nenumato galimybės pratęsti laikinai į Juridinių asmenų registrą įrašyto pavadinimo laikinos apsaugos terminą arba atšaukti į registrą laikinai įrašytą pavadinimą, taip pat nenumato pirmenybės teikusiam prašymą asmeniui įrašyti pavadinimą. Tas pats pavadinimas gali būti laikinai įrašytas į Juridinių asmenų registrą ne anksčiau, kaip kitą dieną po 6 mėnesių termino pabaigos.


 Atgal  Į puslapio viršų