Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
Pradžia / Turtas ir apribojimai

Piniginių lėšų apribojimų informacinė sistema (PLAIS)


Piniginių lėšų apribojimų informacinė sistema (toliau – PLAIS) – tai automatiškai veikianti informacinė sistema, kuri sudaro sąlygas visoms priverstinio išieškojimo teisę turinčioms institucijoms (toliau – nurodymų teikėjai), vienodu būdu teikti kredito įstaigoms piniginių lėšų nurašymų ir apribojimų nurodymus, užtikrina nurašymo nurodymų vykdymo eiliškumą atsižvelgiant į šių nurodymų reikalavimų patenkinimo eilę ir proporcingai paskirsto skolininko lėšas išieškojimą vykdančioms institucijoms. Naudojantis sistema vykdoma skolininko piniginių lėšų apribojimų ir (ar) nurašymo procesų kontrolė ir užtikrinamas operatyvus apsikeitimas duomenimis tarp piniginių lėšų apribojimo proceso dalyvių. Priverstinio išieškojimo teisę turinčios institucijos operatyviai gauna informaciją apie savo pateikto nurodymo vykdymą.Nurodymų teikėjai – antstoliai, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Lietuvos bankas.
 
PLAIS pradėjo veikti 2015 m. rugsėjo mėn. ir iš esmės pakeitė iki tol galiojusią tvarką, kai nurodymų teikėjai duomenis į kredito įstaigas teikdavo naudodami įvairias sistemas ir būdus (popieriuje arba elektroniniu būdu). Dėl to nebuvo užtikrinamas lėšų apribojimas ar jų nurašymas laiku, išieškojimo procesas trukdavo 3 dienas ir ilgiau, o nurašius išieškomas lėšas, sąskaitos ne visada būdavo laiku atblokuojamos, todėl tam tikrą laiką klientai dar negalėdavo disponuoti savo lėšomis. Tos pačios eilės išieškotojams išieškomos lėšos nebuvo skirstomos proporcingai.

PLAIS nauda:
  • išieškojimas vykdomas centralizuotai pagal bendrą tvarką tik elektroniniu būdu;
  • trumpesnis lėšų apribojimo  ir nurašymo nurodymų įvykdymo laikas;
  • automatiškai apribojamos naujai atidarytos skolininko sąskaitos;
  • išieškotojams proporcingai paskirstomos skolininko lėšos;
  • greitesnis skolininko sąskaitų atblokavimas.

2017 m. PLAIS buvo pripažinta skaitmeninio turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2017“ nugalėtoja (kategorija „Valdžia ir piliečių įsitraukimas“) kaip unikali ir analogų pasaulyje neturinti informacinė sistema ir atstovavo Lietuvai Jungtinių Tautų pasauliniame konkurse „World Summit Awards 2017“.
 


 Atgal  Į puslapio viršų