Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Savitarna      Kontaktai      LT  |  EN


Pradžia / Gyventojai

Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registras


Informuojame, kad dėl užsitęsusių pasirengimo darbų, nuo 2021 m. spalio 13 d. planuoto prisijungimo prie duomenų teikimo Įgaliojimų registrui bei Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registrui internetinių programų, naudojantis universalios elektroninio identifikavimo platformos iPasas elektroninio autentifikavimosi priemonėmis, realizavimas nukeliamas į 2021 m. lapkričio 3 d.

Iki 2021 m. lapkričio 2 d. (imtinai) Jūsų įstaigos vartotojai ir toliau galės jungti prie minėtų registrų naudojantis esamus vartotojo vardus ir slaptažodžius.

Atsiprašome už nepatogumus.

Registro veiklos pradžia – 2011 m. sausio 1 d. Registro valdytoja yra Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, tvarkytojas – Registrų centras.

Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro duomenys nėra vieši.

Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro paskirtis – Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse ir Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro nuostatuose nustatyta tvarka rinkti, kaupti, apdoroti, sisteminti, saugoti ir teikti duomenis.

Registro duomenų naudojimas padeda išvengti neteisėtų sandorių sudarymo ir tvirtinimo, siekiant apsaugoti neveiksnių asmenų interesus bei įsitikinti, kad jiems teisingai atstovaujama, be to, registro duomenys naudojami ir nustatant neveiksnių asmenų globėjus ir rūpintojus.

Registro objektai:
1. asmenys, kurie teismo tvarka pripažinti neveiksniais tam tikroje srityje;
2. asmenys, kurių civilinis veiksnumas tam tikroje srityje apribotas; 
3. nepilnamečiai nuo 14 iki 18 metų, kurių teisės savarankiškai disponuoti savo pajamomis ir turtu teismo sprendimu apribotos ar atimtos;
4. 1-3 punktuose nurodytų asmenų globėjai ir rūpintojai;
5. asmenys, sudarę pagalbos priimant sprendimus sutartį;
6. pagalbą priimant sprendimus teikiantys asmenys; 7. sritys, kuriose asmeniui teikiama pagalba priimant sprendimus;
8. asmenų išankstiniai nurodymai;

Duomenys apie asmenis, teismo pripažintus neveiksniais ir ribotai veiksniais, sukaupti iki Registro veiklos pradžios, į Registrą įrašyti pagal Lietuvos notarų rūmų perduotus duomenis.

Duomenis Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registrui teikia Lietuvos Respublikos teismai, notarai ir konsuliniai pareigūnai, sudarę su Registrų centru sutartis.


 Atgal  Į puslapio viršų