Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
 

Naujienos
pixel
pixel

Šiuolaikiškame Registrų centro biure įrengta saulės elektrinė

2024 m. birželio 13 d.

Pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkantis Registrų centras ir toliau kryptingai investuoja į tvarius ir pažangius sprendimus. Ant naujojo įmonės biuro Vilniuje stogo įrengta saulės elektrinė, kuri ne tik sumažins biuro energijos išteklių sąnaudas, bet ir prisidės prie įmonės tvarumo tikslų įgyvendinimo.

"Įmonės tvarumo politikoje esame išskyrę tris prioritetines kryptis. Viena jų yra aplinkosaugos sritis, kur siekiame kiek įmanoma labiau padidinti žaliosios energijos, pagamintos iš atsinaujinančių energijos šaltinių, naudojimą. Įmonė elektros energiją naudoja klientų aptarnavimo padaliniuose, administracinėse patalpose ir sklandžiam duomenų centro darbo užtikrinimui. Ant Vilniaus biuro įrengta saulės elektrinė padės dar efektyviau naudoti gamtos išteklius ir prisidėti prie aplinkosauginių tikslų įgyvendinimo", - sako Registrų centro generalinis direktorius Adrijus Jusas.

Panaudojant Klimato kaitos programos lėšas ant Registrų centro biuro sostinės Studentų g. buvo įrengta 63 kilovatų saulės elektrinė. Šios saulės elektrinės sugeneruota elektros energija bus panaudota administracinio pastato vėdinimui ir kondicionavimui.

Registrų centro vadovo A. Juso teigimu, užsitikrinus finansavimo šaltinį, saulės elektrinių įrengimas planuojamas ir kituose didžiuosiuose įmonės padaliniuose. Nesant galimybių ant pastatų stogų sumontuoti saulės elektrinę, svarstoma galimybė įsirengti ar įsigyti nutolusį saulės elektrinių parką.

Valstybės įmonės Registrų centro 63 kW saulės elektrinės projektas įgyvendintas panaudojant Klimato kaitos programos lėšas, iš viso - 49 823,5 euro.

Naujasis biuras atitinka šiuolaikinius tvarumo standartus

Naujasis Registrų centro biuras Vilniuje, į kurį didžioji dalis sostinėje dirbančių įmonės darbuotojų persikėlė šių metų pavasarį, atitinka šiuolaikinius tvarumo standartus. Pastate yra įrengtos energiją taupančios technologijos, naudojami LED apšvietimo sprendimai, kurie sunaudoja iki 80 proc. mažiau elektros energijos nei tradiciniai šviestuvai.

Be to, biure yra įrengta automatinė klimato kontrolės sistema, kuri reguliuoja patalpų temperatūrą bei drėgmę, prisitaikydama prie darbuotojų buvimo vietos ir laiko. Tokiu būdu mažinamas energijos švaistymas. Biuro klimato ir šviesos sistemos valdomos iš centralizuotos sistemos, kas leidžia efektyviai ir operatyviai reaguoti į pokyčius bei gedimus.

Stebimas ir elektros suvartojimas - biure įdiegta išmani elektros skaitiklių sistema, leidžianti matyti, kaip pasiskirsto biuro elektros poreikiai nuo įvado iki atskiros elektromobilių stotelės.

Šalia biuro įrengtos elektromobilių įkrovimo vietos. Registrų centro tarnybinių automobilių parką jau kurį laiką sudaro beveik vien tik elektromobiliai - šiuo metu jų iš viso yra 26.

Registrų centras kiekvienais metais nuosekliai mažina biuruose, klientų aptarnavimo centruose ir kitose patalpose sunaudojamos elektros energijos kiekį. Siekiant sumažinti elektros energijos šilumos efektą sukeliančių dujų emisijos kiekius jau kurį laiką didžiąja dalimi perka "žaliąją" energiją - siekiama, kad "žaliosios" energijos dalis bendrame įmonės elektros energijos suvartojime būtų ne mažesnis nei 90 procentų.


Kontaktinis asmuo

Atstovas žiniasklaidai
Mindaugas Samkus
Mob. +370 605 69 286
El. p. Mindaugas.Samkus@registrucentras.lt