Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
 

Naujienos
pixel
pixel

Registrų centras kviečia mokytis informacinių sistemų analitikos kursuose

2023 m. spalio 18 d.

Pagrindinių nacionalinių duomenų tvarkytojas Registrų centras (RC) kartu su technologijų ir skaitmeninių įgūdžių akademija "edON" Vilniuje ir Kaune pasiūlė intensyvią informacinių sistemų analitikos programą darbo patirties jau turintiems, bet persikvalifikuoti siekiantiems specialistams. Pagal realius organizacijos poreikius, naudojamas technologijas ir procesus suformuota programa absolventams leis efektyviau įsilieti į RC ar kitų IT įmonių veiklą. 

RC koordinuojamą informacinių sistemų analitikos programą sudarys 3 mėnesių (480 valandų) trukmės programinės įrangos kūrimo ciklo, testavimo, programavimo pagrindų, verslo procesų analizės, automatizavimo, veiklos procesų atvaizdavimo, projektų valdymo, duomenų bazių, saugumo, debesų kompiuterijos, naudotojo patirties (UX) ir kitų temų moduliai. RC tikisi, kad įmonės atstovų ir šių sričių ekspertų suformuotas kursų turinys suteiks aktualiausių teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, o dalis geriausių ir samdymo kriterijus atitikusių absolventų galės iškart įsidarbinti ir kurti vertę nuo pirmųjų darbo dienų. 

Pasak RC informacinių sistemų vystymo departamento vadovo Jono Mikalkėno, įmonės komanda buvo itin aktyviai įsitraukusi į naujosios programos kūrimą, todėl programos dalyviai gaus pagal šiandienos poreikius suformuotą turinį. 

"Tai yra mūsų pirmasis, bet gerai pasvertas žingsnis į ugdymą siekiant pasamdyti (angl. train-to-hire). Kaip ir privačios įmonės, ieškome iškart vertę kurti galinčių specialistų, tačiau turime Lietuvoje unikalius duomenis ir sistemas, strateginės reikšmės paslaugas ir atitinkamą atsakomybę. Bendradarbiaudami su "edON" savo išskirtinumus suderinsime su šiuolaikiniais, į verslą orientuotais ugdymo metodais, o motyvuotiems dalyviams suteiksime galimybę greičiau susikurti trokštamus karjeros pokyčius", - sako J. Mikalkėnas. 

Informacinių sistemų analitikos kursai vyks nuo lapkričio 28 d. Vilniuje ir Kaune, "edON" akademijoje. Programa jau turi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos oficialų patvirtinimą dėl suteikiamų aukštos pridėtinės vertės kompetencijų ir yra įtraukta į švietimo programų registrą.

 Nedirbantiems asmenims kursai būtų finansuojami pagal Užimtumo tarnybos ir ES priemones, todėl daugumai studentų nieko nekainuotų. Užimtumo tarnyba atliepia rinkos poreikius skatindama persikvalifikuoti siekiančius asmenis pasirinkti aukštos pridėtinės vertės programas IT srityje. 

Kaip ir kituose "edON" akademijos kursuose, informacinių sistemų analitikos programos kandidatų pirmiausia lauks atranka - testas ir karjeros pasirinkimo konsultacija, padėsiantys išgryninti kandidatų asmenines savybes, norus ir gebėjimus. Kursų dalyviams bus būtinas geras anglų kalbos supratimas, o verslo procesų ir IT išmanymas bus privalumas. 

"edON" akademijos vienas iš įkūrėjų Domas Janickas komentuoja, kad šiuo metu RC tarp IT darbdavių išsiskiria aiškaus samdymo plano turėjimu - tai leido itin tiksliai suformuoti programos turinį. Kita vertus, net jei kurso absolventas ir neįsidarbins RC, įgytos žinios, patirtis ir ryšiai neabejotinai pravers kitose darbovietėse ar vykdant individualią veiklą. 

"Nuo pirmojo kontakto jautėme didelę RC motyvaciją ir įsitraukimą sukurti kokybišką produktą. RC technologijų rinkoje yra unikali įmonė, kurianti kiekvieno gyventojo naudojamas sistemas, todėl gali pasiūlyti ne tik profesinius iššūkius, bet ir prasmę. Kaip ir kituose mūsų kursuose, pirmiausia norime studentams sukurti kokybiškas galimybes persikvalifikuoti esamą patirtį papildant skaitmeniniais įgūdžiais, ir parodyti, kad pirmuosius žingsnius į karjerą technologijų srityje galima žengti ne vien programuojant", - teigia D. Janickas. 

Registrų centre jau dirbantys informacinių sistemų analitikai daugiausia analizuoja naujas kuriamas sistemų funkcijas ir jų atitikimą organizacijos procesams, tiria paslaugų naudotojų poreikius, teikia pasiūlymus dėl reikalingų pokyčių ir procesų tobulinimo, nagrinėja kaupiamų duomenų kokybę, rengia techninę dokumentaciją, naudotojų vadovus, kuria ir įgyvendina informacinių sistemų plėtros planus, bendradarbiauja su produktų vadovais, IT padaliniu ir kitais interesantais. 

"edON" akademiją įkūrė patyrę švietimo ir technologijų sričių atstovai. Akademija jau vykdo programinės įrangos projektų valdymo, testavimo, skaitmeninės rinkodaros,no-code sprendimų kūrimo, verslo procesų analitikos bei automatizavimo, dirbtinio intelekto įrankių ir kitus kursus, kurių dėstytojų komandą sudaro praktikai dirbantys tokiose įmonėse kaip "Devbridge", "Satalia", "Hostinger", "Centric", "Evolvery", "Teltonika" ir kt. "edON" rinkoje siekia išsiskirti dėmesiu studentų jau turimų įgūdžių panaudojimui, giliu darbdavių poreikių supratimu ir kuriamais dirbtinio intelekto įrankiais, padėsiančiais pasirinkti tinkamiausią specialybę ar planuoti karjerą. 

Registrų centras yra pagrindinių nacionalinių duomenų tvarkytojas ir pažangios valstybės bei visuomenės partneris. RC tvarko 10 registrų ir per dešimtį valstybės informacinių sistemų, tokių kaip E-Sveikata, Antstolių informacinė sistema, E. pristatymas ir kt. Organizacija IT rinkoje išsiskiria unikaliais duomenimis ir strategine teikiamų paslaugų reikšme valstybei. RC šiuo metu dirba daugiau kaip 1600 darbuotojų, iš kurių 190 - IT specialistai: programuotojai, sistemų administratoriai, testuotojai, analitikai, projektų vadovai ir kt.