Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
 

Naujienos
pixel
pixel

Registrų centras primena: liko mažiau nei mėnuo paramos gavėjams pateikti ataskaitas

2023 m. spalio 17 d.

Lietuvoje registruotos paramą kilniems tikslams renkančios nevyriausybinės organizacijos, norėdamos toliau visapusiškai ir be trikdžių tęsti savo veiklą, turi dar vieną mėnesį, kai Registrų centrui turi pateikti savo veiklos ataskaitas už 2022 metus. Priešingu atveju per 2 tūkst. įvairiausių asociacijų, viešųjų įstaigų, labdaros ir paramos fondų neteks paramos gavėjo statuso, perspėja Registrų centras.

"Norime padėti kurti tarpusavio pasitikėjimu grįstą visuomenę, todėl visomis įmanomomis priemonėmis skatiname juridinius asmenis laiku vykdyti prievolę teikti savo finansines ir veiklos ataskaitas. Nevyriausybinių organizacijų ataskaitos prieinamos visiems neatlygintinai, todėl jų pateikimas leidžia visuomenei geriau susipažinti su šių organizacijų veikla ir galbūt padeda apsispręsti dėl šioms organizacijoms gyvybiškai svarbios paramos skyrimo. Todėl raginame ataskaitų dar nepateikusius juridinius asmenis suskubti ir tokiu būdu išvengti galimų nemalonių pasekmių", - teigia Registrų centro Juridinių asmenų departamento vadovė Jolanta Kazlauskienė.

Registrų centro duomenimis, šiuo metu dar yra likę apie 2,1 tūkst. paramos gavėjo statusą turinčių labdaros ir paramos fondų, asociacijų ir viešųjų įstaigų, kurios nepateikė savo finansinių ir veiklos ataskaitų už 2022 metus.

"Maždaug prieš mėnesį priminimus pateikti ataskaitas išsiuntėme maždaug 3 tūkst. ne pelno siekiančių organizacijų, iš kurių maždaug ketvirtadalis pateikė savo metines ataskaitas ir tokiu būdu išsaugojo paramos gavėjo statusą. Vis dėlto, dar yra likę nemažai organizacijų, kurios to nepadarė ir rizikuoja netekti paramos gavėjo statuso, o tai potencialiai galėtų paralyžiuoti organizacijos veiklą", - perspėja J. Kazlauskienė.

Ji primena, kad vadovaujantis Labdaros ir paramos įstatymu juridinis asmuo, kuriam dėl nustatytų pažeidimų buvo panaikintas paramos gavėjo statusas, pakartotinai dėl šio statuso suteikimo gali kreiptis ne anksčiau kaip po vienerių metų.

Remiantis Registrų centro atvirais duomenimis, šiuo metu paramos gavėjo statusą iš viso turi apie 30 tūkst. juridinių asmenų.


Kontaktinis asmuo

Atstovas žiniasklaidai
Mindaugas Samkus
Tel. (8 5) 268 8366
Mob. (8 605) 69 286
El. p. Mindaugas.Samkus@registrucentras.lt