Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
 

Naujienos
pixel
pixel

Naujajam Registrų centro duomenų centrui suteiktas Valstybinio duomenų centro statusas

2023 m. rugsėjo 4 d.

Šiais metais pradėjęs veikti naujasis Registrų centro duomenų centras sulaukė dar vieno pripažinimo - Ekonomikos ir inovacijų ministerijos sprendimu duomenų centras įtrauktas į Valstybinių duomenų centrų sąrašą.

Nepriklausomam auditoriui įvertinus Registrų centro duomenų centro ir jame įdiegtų technologinių sprendinių atitikimą valstybiniams duomenų centrams keliamų techninių ir organizacinių reikalavimų aprašo nuostatoms, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos sprendimu Vilniuje esantis Registrų centrų duomenų centras įtrauktas į Valstybinių duomenų centrų (VDC) sąrašą.

"Registrų centro duomenų centrą visuomet projektavome ir statėme taip, kad jis atitiktų šiuo metu tiek tarptautiniams, tiek ir nacionaliniams duomenų centrams keliamus reikalavimus. Vasaros pradžioje duomenų centro technologinius ir inžinerinius sprendimus patvirtino iš tarptautinės organizacijos "Uptime institute" gautas "Tier III" sertifikatas. Šiandien tapdami vienu iš valstybinių duomenų centrų galime didžiuotis, kad valstybės labui galėsime tinkamai užtikrinti pagrindinių nacionalinių duomenų saugumą", - kalba Registrų centro generalinis direktorius Adrijus Jusas.

Registrų centro duomenų centras tapo pirmuoju šalyje duomenų centru, kuriam valstybinio duomenų centro statusas suteiktas pagal šių metų gegužę patvirtintus reikalavimus.

Šių metų pradžioje baigtas statyti naujasis Registrų centro duomenų centras įrengtas specialiai tam sukurtoje sandarioje kapsulėje, apsaugančioje nuo išorės veiksnių. Nepertraukiamą duomenų centro veikimą užtikrina nenutrūkstamas elektros energijos tiekimas iš dviejų nepriklausomų tiekimo šaltinių. Be to, duomenų centro šaldymui pasirinktos naujausio tipo šaldymo sistemos, leidžiančios sutaupyti iki 35 proc. elektros energijos.

Aukščiausią duomenų saugumo kokybę ir veiklos tęstinumą patvirtina duomenų centrui suteiktas "Tier III" sertifikatas.

Duomenų centro rangos darbus sėkmingai ir pagal numatytus terminus atliko bendrovė "Satela" kartu su partneriais bendrove "Caverion Lietuva", kuri šiuo metu taip pat įrenginėja ir naujas Registrų centro administracines patalpas, jas numatoma įrengti iki šių metų pabaigos ir jose sukurti apie 600 darbo vietų.

Registrų centras jau 25-erius metus tvarko pagrindinius valstybės informacinius išteklius - valstybės registrus ir informacines sistemas, remiantis jų valdytojų - skirtingų valstybės institucijų - nustatytomis tvarkomis ir taisyklėmis. Šiuo metu Registrų centras prižiūri 10 valstybinės reikšmės registrų ir apie 20 informacinių sistemų.


Kontaktinis asmuo

Atstovas spaudai
Mindaugas Samkus
Tel. (8 5) 268 8366
Mob. (8 605) 69 286
El. p. Mindaugas.Samkus@registrucentras.lt