Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
 

Naujienos
pixel
pixel

Registrų centras: e. varžytynių ir aukcionų portalas tapo dar patogesnis

2023 m. rugpjūčio 9 d.

Paskutinįjį vasaros mėnesį Registrų centro administruojamas elektroninių varžytynių ir aukcionų portalas gyventojus pasitinka atsinaujinęs. Nuo šiol portalas tapo dar patogesnis tiek įvairių laimikių ieškantiems pirkėjams, tiek ir e. varžytynes ir aukcionus organizuojančioms institucijoms.

"Kiekvieną dieną e. varžytynių ir aukcionų portale evarzytynes.lt paskelbiami šimtai naujų varžytynių ir aukcionų, o ieškodami įvairaus kilnojamojo ir nekilnojamojo turto objektų patraukliomis kainomis internetinėje svetainėje apsilanko tūkstančiai gyventojų. Džiaugiamės tokiu susidomėjimu, o kartu jaučiamės įsipareigoję reaguoti į savo klientų poreikius ir lūkesčius. Šiandien pristatome atnaujintą portalą, kuriame pakeitimai ir nauji funkcionalumai įdiegti atsižvelgiant į dalį šių klientų lūkesčių", - kalba Registrų centro Turto ir apribojimų informacinių sistemų departamento vadovė Edita Jauniškienė.

Dalis nuo rugpjūčio pradžios įdiegtų atnaujinimų susiję su potencialių pirkėjų patirties gerinimu. Pavyzdžiui, nuo šiol informacijos apie parduodamus objektus ieškantys asmenys paiešką gali atlikti pagal konkretų juos dominantį e. varžytynių ar aukcionų organizatorių, parduodamo nekilnojamojo turto (NT) objekto miestą ir gatvę, NT objekto plotą. Be to, ateityje numatoma įdiegti galimybę pasižymėti dominančius e. aukcionus ar varžytynes kaip "mėgstamas", matyti ir pasirinkti objektus žemėlapyje ir tokiu būdu patogiau sekti jų eigą.

Naujovių sulauks ir e. aukcionų organizatoriai - buvo išplėstas skelbimo turinio formavimo modulis. Nuo šiol organizatoriai gali pridėti įvairių susijusių dokumentų, pavyzdžiui, pirkimo-pardavimo ar nuomos sutarčių projektus, papildomame laukelyje bus galima plačiau aprašyti parduodamą objektą. Tikimasi, kad tai leis potencialiems pirkėjams greičiau ir patogiau rasti visą pagrindinę informaciją ne tik apie patį parduodamą objektą, bet ir jo įsigijimo sąlygas.

Dar viena naujovė susijusi su pirkėjų susidomėjimo nesulaukusių e. varžytynių ir aukcionų organizavimo tvarka.

"Pasitaiko atvejų, kai paskelbtais e. aukcionais nesusidomi nė vienas potencialus pirkėjas. Iki šiol tokie aukcionai vis dar buvo sistemoje iki nustatytos jo pabaigos datos, nors buvo aišku, kad jie tikrai neįvyks. Siekiant efektyviau organizuoti  e. aukcionus, kuriuose neužsiregistruoja nė vienas dalyvis, tokie aukcionai, pasibaigus dalyvių registracijos laikui, nuo šiol automatiškai skelbiami neįvykusiais. Dėl šio naujo funkcionalumo sutrumpėja tokių aukcionų pabaigos laikas ir pakoregavę sąlygas organizatoriai gali netrukus skelbti pakartotinį aukcioną", - aiškina už e. varžytynių ir aukcionų portalą atsakinga Registrų centro Apribojimų informacinių sistemų skyriaus produkto vadovė Kristina Nevidomskė.

 

Elektroninėse varžytynėse ir aukcionuose turto realizavimo paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 28 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už beveik 900 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų portalas leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės, savivaldybių bei privataus sektoriaus turto pardavimo ar nuomos elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose, nuomos konkursuose patirdami mažiausias sąnaudas.


Kontaktinis asmuo

Daiva Bumblytė

El. p. daiva.bumblyte@registrucentras.lt