Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Savitarna      Kontaktai      LT  |  EN


 

Naujienos
pixel
pixel

Apklausa: gyventojai Registrų centrą vertina kaip patikimą ir pažangią įmonę

2021 m. kovo 21 d.

Pagrindinius valstybės duomenis tvarkantis Registrų centras visuomenėje vertinamas kaip didelę patirtį turinti, patikima, socialiai atsakinga ir nuolat savo paslaugas tobulinanti įmonė, rodo atlikta apklausa. Gyventojai ir verslas pastebi įmonės viduje vykstančius pokyčius ir teigiamai vertina jų kuriamą naudą.

Šiuos ir kitus duomenis atskleidė tyrimų bendrovės "KOG institutas" metų sandūroje atliktas reprezentatyvus Registrų centro reputacijos tyrimas, kuriame buvo apklausiami gyventojai, verslo bendruomenės atstovai ir įmonės darbuotojai.

Moderni, orientuota į klientą ir suteikianti naudą visuomenei

Registrų centras ne tik tvarko ir prižiūri pagrindinius valstybės informacinius išteklius - 11 valstybinės reikšmės registrų ir apie 20 informacinių sistemų - bet ir teikia duomenų registravimo bei teikimo paslaugas. Būtent su šiomis funkcijomis tyrimo metu apklaustiesiems dažniausiai asocijuodavosi ir Registrų centras - 39 proc.  apklaustų gyventojų įvardijo nekilnojamojo turto ar nuosavybės registravimą, duomenų registravimą ir kaupimą paminėjo 14 proc., dokumentų tvarkymo, išdavimo ir tvirtinimo funkcijas - 8 proc. apklaustųjų.

Respondentai taip pat gerai vertino Registrų centrą kaip skaidrią, sąžiningai veikiančią ir didelę patirtį turinčią įmonę. Visos apklaustųjų grupės įmonę matė kaip taikančią aukštus aptarnavimo standartus, gerinančią paslaugų kokybę ir aktyviai didinančią jų prieinamumą elektroninėje erdvėje. Būtent šioms sritims Registrų centras teikia didžiausią prioritetą.

Įmonė taip pat siejama su pagrindinių nacionalinių duomenų centro įvaizdžiu, dažnas įmonei priskyrė tokius atributus kaip socialinė atsakomybė, visuomenei suteikiama nauda ir buvimas pažangios valstybės, visuomenės bei verslo partneriu.

Registrų centras palankiai vertinamas ne tik dėl visuomenei teikiamos naudos, bet ir teigiamai vertinamas kaip darbdavys. Tai parodo ne tik atliktas įmonės reputacijos matavimo tyrimas, bet ir neseniai  gautas vieno didžiausių Lietuvoje karjeros portalų "CV-Online" įvertinimas - Registrų centras tapo vienu iš TOP darbdavių ir rikiavosi šalia kitų gerą patrauklaus darbdavio reputaciją turinčių privataus ir viešojo sektoriaus atstovų.

Reputacijos indeksas - stabiliai geras

Nepaisant visų praėjusiais metais įveiktų iššūkių, naujausias Registrų centro reputacijos indeksas per metus šiek tiek padidėjo ir skalėje nuo -100 iki 100 siekė 39 punktus. Visuotinai pripažįstama, kad indeksas, kurio vertė svyruoja nuo 20 iki 50 punktų, rodo, kad įmonės reputacija yra gera. 

Gerą vertinimą Registrų centras išlaiko ir kitų institucijų ar organizacijų atliekamuose vertinimuose. Neseniai investuotojus vienijančios asociacijos "Investors' Forum" atlikto Lietuvos investuotojų pasitikėjimo indekso tyrimo duomenimis, Registrų centras sulaukė vieno geriausių investuotojų įvertinimų tarp valstybės ir savivaldybių institucijų.

Svarbiausiais vertinimo kriterijais investuotojams buvo švietimas, viešojo sektoriaus efektyvumas bei darbuotojų apmokestinimas. Registrų centras šioms sritims teikia didelį prioritetą - kiekvienais metais įmonė finansuoja darbuotojų mokymus ir kvalifikacijos kėlimo programas, modernizuoja teikiamas paslaugas, nuosekliai didina darbuotojų darbo užmokestį.

Įmonės reputacija bei jai įtaką darantys aspektai matuojami naudojant tą pačią metodologiją ir yra analizuojami įvertinus tris skirtingus aspektus - kaip respondentai racionaliai vertina, kokia yra įmonės reputacija, kokia yra jų asmeninė nuomonė apie įmonę ir kaip jie vertina įmonės patikimumą. Remiantis šiais trimis aspektais yra apskaičiuojamas reputacijos indeksas, kuris gali svyruoti skalėje nuo -100 iki +100.

Registrų centro atveju "KOG instituto" atliktame tyrime buvo apklausti 1003 18-74 metų gyventojai, apie 500 Lietuvoje veikiančių įmonių ir beveik 900 įmonės darbuotojų.


Kontaktinis asmuo

Atstovas spaudai
Mindaugas Samkus
Tel. (8 5) 268 8366
Mob. (8 605) 69 286
El. p. Mindaugas.Samkus@registrucentras.lt