Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Savitarna      Kontaktai      LT  |  EN


  
Naujienos
pixel
pixel

Patvirtinta nauja Registrų centro kainodara

2020 m. liepos 8 d.

Registrų centras nuo šių metų spalio pasiūlys naujus aiškiais principais grįstus bei šiuolaikinio vartotojo lūkesčius atitinkančius paslaugų įkainius. Nauja įmonės kainodara, nustatanti pagrindinių valstybės registrų įkainius, patvirtinta liepos 8 d. vykusiame  Vyriausybės posėdyje.

Naujos kainodaros įvedimas yra gana svarbus ir, galima sakyti, istorinis žingsnis įmonei einančiai pažangos ir skaidrumo keliu. Kompleksiškumu pasižyminti kainodara keičiama po daugiau nei dešimtmečio. Jai parengti buvo pasitelkta įkainių nustatymo metodika, kuri leidžia pasiūlyti lankstesnes kainas gyventojams ir verslui.

Nauji Registrų centro paslaugų įkainiai nustatyti pagal aiškų ir skaidrų principą - jie pagrįsti sąnaudomis, patiriamomis konkrečiai paslaugai teikti. Įsigaliojus šiems įkainiams, atpigs maždaug 80 proc. teikiamų registrų paslaugų.

Nauja kainodara diferencijuojama ir atsižvelgiant į paslaugos teikimo būdą (popierinė, elektroninė forma ar  duomenų perdavimas iš sistemos į sistemą). Elektroniniu ir skaitmeniniu būdu teikiamos paslaugos bus pigesnės nei teikiamos popieriniu būdu. Pavyzdžiui, perduodant duomenis pagal automatizuotas užklausas iš sistemos į sistemą, kai kurių paslaugų įkainiai mažės dešimtimis kartų.

Kalbant apie verslui ir gyventojams aktualiausių paslaugų įkainius, viena svarbiausių naujovių yra ta, kad registruojant nuosavybės teises į nekilnojamojo turto objektą nebebus atsižvelgiama į vidutinę rinkos vertę. Tokiu būdu bus suvienodinti įkainiai už panašių objektų, esančių skirtinguose šalies regionuose, registravimą. Tuo tarpu juridinių asmenų registravimas pigs 20-60 proc., priklausomai nuo registruojamo juridinio asmens teisinės formos (uždaroji akcinė bendrovė, mažoji bendrija ar kt.).

Prieš teikiant svarstyti ir tvirtinti Vyriausybei, nauji Registrų centro paslaugų įkainiai buvo audituoti nepriklausomo auditoriaus, suderinti su Ryšių reguliavimo tarnyba.