Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
 

Naujienos
pixel
pixel

Jungtinės pažymos bus išduodamos internetu

2020 m. kovo 19 d.

Reaguodamas į susiklosčiusią situaciją ir siekdamas kiek įmanoma labiau sumažinti koronaviruso plitimo riziką, Registrų centras ne tik ragina klientus atidėti ne pirmo būtinumo vizitus į klientų aptarnavimo padalinius, tačiau ir ieško galimybių perkelti kuo daugiau paslaugų į skaitmeninę erdvę. Vienas iš tokių sprendimų susijęs su jungtinių pažymų išdavimu.

Nuo šiol viešuosiuose pirkimuose ketinantys dalyvauti asmenys, kuriems reikalinga Registrų centro išduodama jungtinė pažyma, ją galės gauti elektroniniu būdu. Šios Registrų centro išduodamos pažymos bus pasirašomos kvalifikuotu elektroniniu parašu ir jas užsisakiusiems klientams siunčiamos nurodytu elektroninio pašto adresu. Iki šiol būdavo išduodamos tik popierinės jungtinės pažymos.

Fiziniai ar juridiniai asmenys, norėdami užsisakyti jungtinę pažymą, prašymą gali pateikti per Registrų centro klientų savitarnos sistemą arba paštu. Daugiau informacijos apie jungtines pažymas, taip pat prašymų formas fiziniams ir juridiniams asmenims galima rasti Registrų centro interneto svetainėje.

Jungtinė pažyma - tai viešuosiuose pirkimuose dalyvauti norintiems fiziniams ir juridiniams asmenims būtinas dokumentas, kuriame pateikiami įvairių šalies institucijų duomenys, įrodantys, kad įmonė ir jai atstovaujantys fiziniai asmenys vykdo visus mokestinius įsipareigojimus, nėra teisti ir nėra pažeidę Viešųjų pirkimų įstatymo.

Pažymoje pateikiami duomenys iš Registrų centro (Juridinių asmenų registro duomenys apie tiekėją), "Sodros" (duomenys apie tiekėjo įsipareigojimų, susijusių su socialinio draudimo įmokų mokėjimu, įvykdymą ar neįvykdymą), Valstybinės mokesčių inspekcijos (duomenys apie tiekėjo įsipareigojimų, susijusių su mokesčių mokėjimu, įvykdymą ar neįvykdymą) ir Informatikos ir ryšių departamento (duomenys apie tiekėjo (fizinio asmens) neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba tiekėjo (juridinio asmens) atžvilgiu per pastaruosius 5 metus priimtus ir įsiteisėjusius apkaltinamuosius teismo nuosprendžius už Viešųjų pirkimų įstatyme nurodytas veikas. Taip pat duomenys apie tiekėjo (juridinio asmens) vadovo ar buhalterio neišnykusį ar nepanaikintą teistumą).

Kompetentingų institucijų tvarkomų jungtinių duomenų apie viešųjų pirkimų procedūroje dalyvaujantį tiekėją pažymos išduodamos nuo 2009 metų liepos. Pastaraisiais mėnesiais Registrų centras per mėnesį sulaukdavo daugiau kaip 1 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų prašymų išduoti jungtines pažymas.


Kontaktinis asmuo

Atstovas spaudai

Mindaugas Samkus

Tel. (8 5)  268 8366

Mob. (8 605) 69 286

El. p. Mindaugas.Samkus@registrucentras.lt