Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Registruotis vizitui Savitarna      Kontaktai      Neįgaliųjų versija      LT  |  EN
RC logotipas

Turtas ir apribojimai Juridiniai asmenys Adresai Gyventojai
 

Naujienos
pixel
pixel

Suinteresuotoms šalims pristatyta europinio standarto "eInvoicing" nauda ir galimybės

2019 m. birželio 20 d.

Šią savaitę viešojo ir privataus sektorių atstovams buvo pristatyta nuo liepos 1 dienos įsigaliosianti elektroninių sąskaitų faktūrų naujovė - naujo standarto "E. sąskaita" modulis "eInvoicing", kuris suteiks galimybę perkančioms organizacijoms priimti ir apdoroti europinį standartą atitinkančias el. sąskaitas faktūras iš kitų Europos šalių.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje vykusioje konferencijoje "eInvoicing" - rezultatai ir galimybės" susirinkę valstybės įstaigų ir institucijų bei privataus verslo atstovai išgirdo naujausią informaciją apie šią naujovę, jos teikiamą naudą ir galimybes.

Konferencijos metu projekto "eInvoicing Cross-Border LT" partnerių atstovai kalbėjo apie naujas el. sąskaitų faktūrų ir kitų elektroninių dokumentų naudojimo galimybes tapus bendros Europos skaitmeninės ekonomikos dalimi, apie didesnį ir efektyvesnį bendradarbiavimą tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių ir privataus sektoriaus. Renginyje taip pat akcentuota būtinybė tęsti prasidėjusį bendradarbiavimą, kad naujai sukurtos technologinės priemonės taptų naudingos jos vartotojams.

Tarp pagrindinių "eInvoicing" naudų įvardijamas vieningas ES sąskaitų faktūrų standartas, taip pat tai, kad šių naujovių pagalba duomenų apsikeitimas vyksta realiu laiku, kas leidžia užtikrinti greitesnį atsiskaitymą už prekes ar paslaugas. Be to, užtikrinamas greitesnis ir pigesnis duomenų apdorojimas, visi duomenys saugomi centralizuotai pagal aukščiausius saugumo standartus. Nepamiršta ir ekologinė nauda dėl mažesnio popieriaus, spausdinimo medžiagų sunaudojimo, kuro ir kitos energijos taupymo.

"eInvoicing" - tai dar vienas Lietuvos žingsnis link skaitmeninės Europos sąjungos ir bendros ES paslaugų rinkos.

Iki šiol Lietuvoje viešųjų pirkimų sutartis vykdantiems tiekėjams informacinė sistema "E. sąskaita" suteikė galimybę teikti ir gauti el. sąskaitas faktūras, kreditinius ir debetinius dokumentus bei avansines sąskaitas. Vis dėlto galimybės keistis šiais dokumentais tarptautiniu - Europos šalių lygiu - iki šiol nebuvo.

Įgyvendinus sistemos modernizavimo etapą buvo suvienodinti el. sąskaitų faktūrų techniniai standartai, užtikrinta sąveika tarp tarptautinėje asociacijoje PEPPOL (angl. The Pan-European Public Procurement On-Line) registruotų sistemų visoje Europoje. Visi šie pakeitimai leis Europos šalių tiekėjams dalyvauti Lietuvos perkančiųjų organizacijų vykdomuose viešuosiuose pirkimuose, operatyviau ir patikimiau pateikti el. sąskaitas faktūras, o galiausiai - taps stimulu operatyvesniam tarptautiniam prekių ir paslaugų judėjimui, didins konkurenciją tarp tiekėjų.

Prognozuojama, kad, įsigaliojus naujovei, iki metų pabaigos užsienio subjektai sistemoje pateiks ne mažiau kaip 1 500 el. sąskaitų faktūrų.

Šiuo metu naujo standarto "eInvoicing" modulis Lietuvoje jau bandomas. Panašios sistemos, kurios sukurtos įgyvendinant 2014 m. balandžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2014/55/ES dėl el. sąskaitų faktūrų naudojimo viešuosiuose pirkimuose, jau veikia arba pradės veikti ir kitose Europos šalyse.

Direktyvos nuostatos perkeltos ir į Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, pakeitimai įsigaliojo 2019 m. birželio 11 d. Naujo standarto elektroninės sąskaitos galės būti teikiamos naudojantis bet kuriuo tarptautinės asociacijos PEPPOL tinkle registruotu prieigos tašku (angl. Access Point) naudojančiu PEPPOL AS4 profilį.

Europos infrastruktūros tinklų priemonėmis finansuojamą projektą "eInvoicing Cross-Border LT" Registrų centras vykdo kartu su partneriais Ekonomikos ir inovacijų ministerija, bendrovėmis "Alna Software", "Skaitos kompiuterių servisas", "Sistemų integracijos sprendimai" ir asociacija "Infobalt".

"eInvoicing" yra vienas iš Europos Komisijos Europos infrastruktūros tinklų priemonės (angl. Connecting Europe Facility) struktūrinių blokų (angl. building blocks), t. y. pakartotinio naudojimo techninės specifikacijos ir standartai, skatinantys tarpvalstybinių viešųjų paslaugų, skirtų verslui, vystymą. Bendri Europos standartai turėtų paskatinti ES vieningos rinkos plėtrą, ekonomikos augimą ir didinti regiono konkurencingumą.