Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Savitarna      Kontaktai      LT  |  EN
  
Naujienos
pixel
pixel

"Sostų karų" manija: kiek lietuvių puikuojasi šio serialo herojų vardais?

2019 m. balandžio 15 d.

Šią savaitę į ekranus grįžta šimtų milijonų gerbėjų dėmesį visame pasaulyje prikaustęs serialas "Sostų karai" (angl. "Game of Thrones"). Pasaulį apnikusi manija į Lietuvą ritasi ne tik per socialinius tinklus, bet ją ima atspindėti ir palengva augantis tėvų noras savo vaikams duoti šio serialo herojų vardus.

Nepaisant to, kad serialo veikėjų vardai yra lyg iš pasakos, neretai mistiniai, pasirodo, Lietuvoje galima sutikti ne vieną tokį vardą turintį asmenį.

Pasauliniu mastu populiarumu niekas neprilygsta Arijai, jauniausiajai Starkų giminės dukrai. Būtent šį vardą užsienyje tėvai dažniausiai suteikia savo naujagimiams. Kiek rečiau vaikams suteikiami Kalisės, Keitlinos, Sersėjos, Brienės, Sansos, Tiriono, Teono, Brano ar kitų herojų vardai, skelbia tarptautinė žiniasklaida.

Lietuva neatsilieka. Populiariausias šalyje, kaip ir visame pasaulyje, yra Arijos vardas. Registrų centro tvarkomame Gyventojų registre šį vardą turinčių mergaičių ir moterų skaičius perkopė 200. Kitų "Sostų karų" veikėjų vardų Lietuvoje galima sutikti rečiau, tačiau keletas lietuvių puikuojasi Džono, Sansos, Melisandros ir Teono vardais.

Tiesa, "Sostų karų" serialas neturėjo tokios įtakos Lietuvoje populiariausių vardų statistikoje, kaip, tikėtina, tai padarė kultinė kino saga "Žvaigždžių karai". Sutapimas ar ne, bet būtent šio kino filmo herojų vardais lietuviai dažniausiai pavadina savo naujagimius. Luko ir Lėjos vardai 2018 metais  dominavo naujai gimusių mergaičių ir berniukų vardų dešimtukuose.


Kontaktinis asmuo
Atstovas spaudai
Mindaugas Samkus
Tel. (8 5) 268 8366
Mob. (8 605) 69 286
El. p. Mindaugas.Samkus@registrucentras.lt