Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Savitarna      Kontaktai      LT  |  EN


 

Naujienos
pixel
pixel

2016 m. sausio mėnesio nekilnojamojo turto rinkos aktyvumo duomenys

2016 m. vasario 3 d.

Metų pradžiai būdingo NT rinkos atokvėpio pardavėjai nepajuto: pirmąjį šių metų mėnesį pardavimo sandoriais perleista beveik penktadaliu daugiau nekilnojamųjų daiktų, nei tuo pačiu metu pernai. Tokia pradžia NT rinkoje leidžia tikėtis ir aktyvesnių nei pernykščiai metų.

Preliminariais Registrų centro duomenimis, pirmąjį šių metų mėnesį pardavimo sandoriais perleista 7150 pastatų, patalpų bei žemės sklypų kartu sudėjus. Palyginus su pernykščiu sausiu, tai yra 19 proc. daugiau. Aktyviam praėjusių metų gruodžiui, kuomet šeimininkus pakeitė 10 275 nekilnojamųjų daiktų, pirmasis šių metų mėnesis nusileido 30 proc.

Tradiciškai metai nekilnojamojo turto rinkoje prasideda ramiai ir didesnį aktyvumą pasiekia įpusėję. Šio sausio rezultatai ne tik lenkia 2015 m. pradžią, bet ir yra vieni iš geriausių nuo 2008 m. Aktyvaus gruodžio rezultatams neprilygstanti, tačiau pakankamai stipri pradžia leidžia prognozuoti ir aktyvesnius visus metus.

Šį sausį visoje Lietuvoje pardavimo sandoriais perleisti 2099 butai - lyginant su nuosaikia praėjusių metų pradžia, tai yra net trečdaliu daugiau. Prekyba butais praėjusį mėnesį buvo aktyvi tiek Vilniuje, tiek kituose didžiuosiuose mūsų šalies miestuose.

Visgi butų pardavimus sausį lyginant su gruodžio rezultatais, praėjęs mėnuo buvo 19,6 proc. pasyvesnis.

Individualių gyvenamųjų namų segmente pirmojo šių metų mėnesio ir pernykščio sausio rezultatai skiriasi ne taip žymiai - šį sausį pardavimo sandoriais perleista 13,7 proc. daugiau namų. Lyginant su gruodžiu, sausį namų perleista 24,8 proc. mažiau.

Panašūs pokyčiai fiksuoti ir žemės rinkoje. Praėjusį mėnesį nauji savininkai pardavimo sandoriais įgijo 3470 sklypų - 13,6 proc. daugiau, nei 2015 m. sausį, ir beveik trečdaliu mažiau, nei gruodį.

 

Papildoma informacija

Tirdamas Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumą Registrų centras apibendrina pirkimo sandorių duomenis. Pirkimo sandoriams priskiriamas pirkimas iš fizinio ar juridinio asmens tiesiogiai, varžytinėse, lizingu ar išsimokėtinai ir pastatyto objekto perdavimas užsakovui pagal statybos rangos sutartį, nepriskiriami - valstybinės žemės pirkimo sandoriai.