Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Savitarna      Kontaktai      LT  |  EN


 

Naujienos
pixel
pixel

2015 m. lapkričio mėnesio nekilnojamojo turto rinkos aktyvumo duomenys

2015 m. gruodžio 3 d.

Lapkričio mėnesio duomenys rodo, kad, rinkai išlaikant gana aukštą aktyvumą, NT pirkimo sandorių kiek sumažėjo - perleista 8,6 proc. nekilnojamųjų daiktų mažiau, nei spalį.

Preliminariais Registrų centro duomenimis, pirkimo sandoriais lapkritį perleisti 9594 nekilnojamieji daiktai. Tai yra 8,6 proc. mažiau, nei spalį, kuomet tokiu būdu savininkus pakeitė 10492 pastatų, patalpų bei žemės sklypų kartu sudėjus. Lyginant su ankstesnių metų lapkričio rezultatais, praėjęs mėnuo, kaip ir visi šie metai nuo pavasario, buvo aktyvesnis - perleista 3,7 proc. NT objektų daugiau.

Nepaisant sezoniškumo nulemto rinkos atvėsimo, lapkritis NT rinkoje išlieka vienu iš aktyviausių mėnesių šįmet. Pirkimo sandoriais lapkritį perleisti 2707 butai - 10 proc. mažiau, nei spalį. Tačiau lyginant su pernykščiu lapkričiu, kuomet buvo perleisti 2406 butai, priešpaskutinis šių metų mėnuo yra 12,5 proc. aktyvesnis.

Praėjusį mėnesį pirkimo sandoriais buvo perleisti 785 individualūs gyvenamieji namai - 8,4 proc. mažiau, nei spalį, ir 4,4 proc. mažiau už 2014 m. lapkritį.

Nuosaikiai mažėjo ir pirkimo sandoriais perleistų žemės sklypų skaičius. Lapkritį perleistas 4701 sklypas - 7 proc. mažiau, nei spalį, kuomet pirkėjai įsigijo 5058 sklypus. Šio nekilnojamojo turto rinkos segmento praėjusio mėnesio rezultatai labai panašūs į pernykščius - 2014 m. lapkritį įgytas 4731 žemės sklypas.

Lapkritis NT rinkoje įprastai yra pasyviausias paskutiniojo ketvirčio mėnuo. NT sandorius registruojantys Registrų centro padaliniai praneša apie pirmosiomis gruodžio dienomis pagyvėjusią rinką. Tai leidžia prognozuoti, kad metai baigsis ūgtelėjusiu NT rinkos aktyvumu.

Papildoma informacija

Tirdamas Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumą Registrų centras apibendrina pirkimo sandorių duomenis. Pirkimo sandoriams priskiriamas pirkimas iš fizinio ar juridinio asmens tiesiogiai, varžytinėse, lizingu ar išsimokėtinai ir pastatyto objekto perdavimas užsakovui pagal statybos rangos sutartį, nepriskiriami - valstybinės žemės pirkimo sandoriai.