Vartotojas: Anonimas [prisijungti...]

  Savitarna      Kontaktai      LT  |  EN


Pradžia / Turtas ir apribojimai

Hipotekos registras


Informuojame, kad Lietuvos Respublikos hipotekos registras yra likviduojamas. Plačiau apie likvidavimą – čia.
 
Valstybės įmonė Registrų centras 2021 m. gruodžio 31 d. – 2022 m. sausio 4 d. vykdys esminius Lietuvos Respublikos hipotekos registro (toliau – HR) likvidavimo, šio registro duomenų migravimo į reorganizuotus Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registrą (toliau – NTR) bei Sutarčių ir teisių suvaržymų registrą (toliau – STSR) darbus.
 
Dėl duomenų migravimo ir NTR, STSR, Registrų centro klientų savitarnos programinių priemonių atnaujinimo, naujos Duomenų teikimo ir tvarkymo elektroninių paslaugų programos „TURTAS“ diegimo darbų išjungiamas arba laikinai stabdomas šių paslaugų teikimas:

 

  • 2021 m. gruodžio 30 d. 18 val. stabdomas duomenų teikimas į Hipotekos registrą. Išjungiama prieiga duomenų teikėjams prie HISREP – duomenų teikimo į HR programos.
  • 2021 m. gruodžio 31 d. 17 val. stabdomas Hipotekos registro duomenų teikimas duomenų gavėjams. Šio registro duomenys duomenų gavėjams nebus teikiami nei per tvarkomų registrų duomenų platinimo sistemą TRPS, nei per saityno paslaugas (web service).
 
Sutarčių ir teisių suvaržymų registras duomenų teikimo ir objektų registravimo veiklą pradeda 2022 m. sausio 4 d. 7 val.
 
Nekilnojamojo turto hipotekos ir įkeitimai Nekilnojamojo turto registre registruojami nuo 2022 m. sausio 4 d. 7 val.

Atsiprašome už nepatogumus.

Registras pradėjo veiklą 1998 m. balandžio 1 d. Registro valdytoja yra Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, registro tvarkytojas  - Registrų centras.
 
Lietuvos Respublikos hipotekos registre registruojama sutartinė ir priverstinė hipoteka (įkeitimas) ir hipotekos (įkeitimo) sandoriai.

Duomenis Hipotekos registrui teikia:
  • notarai  – dėl sutartinės hipotekos (įkeitimo), priverstinės hipotekos (įkeitimo), vykdomojo įrašo įregistravimo, duomenų pakeitimo ar išregistravimo bei dėl iki 1998 m balandžio 1 d. sudarytų įkeitimo sutarčių duomenų pakeitimo ar išregistravimo;
  • teismai – dėl sutartinės hipotekos (įkeitimo) duomenų pakeitimo ir išregistravimo, priverstinės hipotekos (įkeitimo) įregistravimo, duomenų pakeitimo ar išregistravimo;
  • antstoliai, surašę turto pardavimo skolininko pasiūlytam pirkėjui aktą ar turto pardavimo iš varžytynių aktą, ar neparduoto iš varžytynių turto perdavimo išieškotojui aktą arba Civilinio kodekso 4.197 straipsnio 7 dalyje nurodytu atveju teikiantys pranešimą, kad sąlyginę hipoteką sudaręs asmuo netapo šio turto savininku;
  • Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) prie Finansų ministerijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba (SODRA) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos dėl priverstinės hipotekos (įkeitimo) įregistravimo, duomenų pakeitimo ar išregistravimo;
  • kreditoriai – dėl sutartine hipoteka (įkeitimu) įkeisto turto savininko pasikeitimo ar skolininko, kreditoriaus, įkaito davėjo ar asmens, kuriam perduotas įkeitimo objektas, vardo, pavardės ar pavadinimo, gyvenamosios vietos adreso (buveinės) pasikeitimo; apie reikalavimo teisės perleidimą; informaciją apie įkeisto turto administratoriaus paskyrimą.


 Atgal  Į puslapio viršų