Savitarna      Kontaktai      LT  |  EN
Pradžia / Apie Registrų centrą / Veiklos sritys

Tarptautinis bendradarbiavimas


Tarptautinis bendradarbiavimas leis efektyviau vykdyti tarpvalstybinio paveldėjimo procedūras

2015 m. spalį – 2016 m. rugsėjį buvo vykdomas projektas „Testamentų registrų sąveikos plėtra”. Projektą inicijavo Estijos Teisingumo ministerija, dalinai finansavo Europos Komisija.

Projekto metu buvo analizuojamos galimybės, leidžiančios paversti tarpvalstybinio paveldėjimo procedūras efektyvesnėmis. Projekto dalyviai ieškojo būdų gerinti elektronines paslaugas, susijusias su Europos Sąjungos piliečių testamentų registravimu ir duomenų mainais tarp šalių narių, taip užtikrinant, kad kiekvieno palikėjo valia būtų gerbiama ir vykdoma nepaisant sienų tarp valstybių.

Europos Tarybos ekspertų grupės nariai diskusijų su šalių narių ir teisės praktikų atstovais metu nustatė kylančias teisines ir technines kliūtis bei teikė rekomendacijas joms spręsti. Jomis vadovaujantis, Europos E. teisingumo portalas bus papildytas interaktyviais įrankiais, suteikiančiais prieigą prie visos reikalingos informacijos. Be to, portalui buvo sukurta elektroninė priemonė Europos paveldėjimo pažymėjimui formuoti,  kuri supaprastins pažymėjimo pildymo, o ateityje ir duomenų perdavimo procesus.

Šie atnaujinimai bus įdiegti artimiausiu metu ir užtikrins efektyvesnę bei saugesnę su testamentais susijusios informacijos sklaidą.

Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Europos testamentų registrų tinklu, Europos Sąjungos notariatų taryba, Estijos notarų rūmais, Estijos Registrų ir informacinių sistemų centru ir Europos Sąjungos šalimis narėmis. Lietuva, Vengrija, Ispanija, Bulgarija, Graikija ir Austrija tiesiogiai prisidėjo prie projekto įgyvendinimo, o dar 20-ies šalių narių atstovai dalyvavo projekte kaip Europos Tarybos E. Teisingumo ekspertų grupės nariai.


 Atgal  Į puslapio viršų