Savitarna      Kontaktai      LT  |  EN
Pradžia / Gyventojai / Gyventojų registras

Gyvenamosios vietos deklaravimas


Gyvenamosios vietos deklaravimas yra adreso duomenų pateikimas deklaravimo įstaigai nustatyta forma. Gyvenamosios vietos deklaracijos ir išvykimo iš Lietuvos Respublikos deklaracijos teikiamos deklaravimo įstaigoms*.

Deklaracijos deklaravimo įstaigoms teikiamos asmeniškai. Už nepilnamečius vaikus deklaracijas teikia vienas iš tėvų, įtėvių, globėjų.
 
Gyvenamosios vietos deklaravimas
Lietuvos Respublikos gyventojai, pakeitę gyvenamąją vietą, naujos gyvenamosios vietos adresą privalo deklaruoti per 15 darbo dienų. Per tą patį terminą gyvenamąją vietą privalo deklaruoti asmenys, atvykę ar sugrįžę gyventi į Lietuvos Respubliką.

Gyvenamosios vietos deklaracijas galima pateikti:
  • asmeniškai atvykus į deklaravimo įstaigą*,
  • internetu per Elektroninių valdžios vartų portalą, jei asmuo gali patvirtinti savo tapatybę portale nurodytais būdais. Jei reikalingas savininko (bendraturčių) sutikimas, jis turi būti patvirtintas taip pat internetu.  Šiuo metu ne visada gali pavykti pateikti deklaraciją internetu. Sudėtingais atvejais, kai yra keletas bendraturčių ir jie nesutampa pastatui ir žemės sklypui arba ant žemės sklypo yra keletas pastatų su skirtingais adresais, elektroninė deklaravimo sistema gali gauti nevienareikšmį atsakymą. Tokiais atvejais deklaraciją reikia pateikti deklaravimo įstaigai.

Atsisiųsti gyvenamosios vietos deklaravimo atmintinę
   
Išvykimo iš  Lietuvos deklaravimas
Asmenys, išvykstantys gyventi ir dirbti į užsienį, privalo deklaruoti valstybę, į kurią išvyksta, ne anksčiau kaip 7 darbo dienos prieš išvykstant. Išvykimą privaloma deklaruoti ir išvykstant į užsienį ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui. Studentai dėl išvykimo į užsienį deklaravimo turėtų pasikonsultuoti su Valstybine ligonių kasa, kadangi tai yra susiję su privalomu sveikatos draudimu.

Išvykimo iš Lietuvos deklaracijas galima pateikti:

Registrų centro Gyventojų registro departamentui galima teikti prašymus pakeisti išvykimo valstybę Gyventojų registre, jei asmuo suklydo ją nurodydamas deklaracijoje arba šiuo metu gyvena kitoje valstybėje. Prašymą laisva forma kartu su asmens dokumento kopija galima siųsti el. pašto adresu grt@registrucentras.lt.


Pastaba:
Į Lietuvos Respublikos gyventojų registrą gyvenamosios vietos deklaravimo duomenys patenka iš deklaravimo įstaigų ir per elektroninio deklaravimo sistemą.  Registrų centro padaliniai nėra deklaravimo įstaigos* ir deklaracijų nepriima.

* Deklaravimo įstaigos yra:
  • seniūnijos arba, ten kur seniūnijos neįsteigtos, savivaldybių administracijos padaliniai. 
  • užsienyje - Lietuvos Respublikos konsulinės įstaigos.


 Atgal  Į puslapio viršų