Savitarna      Kontaktai      LT  |  EN
Pradžia / Juridiniai asmenys / JAR / Juridinio asmens steigimas

Juridinio asmens pavadinimas


Prisijungti prie Registrų centro
savitarnos sistemos
 


Juridinių asmenų pavadinimų paieškoje pasitikrinkite, ar jūsų pageidaujamas pavadinimas nėra tapatus įregistruotų juridinių asmenų ar laikinai į Juridinių asmenų registrą įrašytiems pavadinimams. Ar pavadinimas atitinka kitus reikalavimus ir gali būti naudojamas steigiant naują juridinį asmenį ar keičiant juridinio asmens pavadinimą, nustatys Juridinių asmenų registro tvarkytojas, kai pateiksite prašymą dėl pavadinimo laikino įrašymo į Juridinių asmenų registrą.

Susipažinkite:

Prašymą laikinai įrašyti pavadinimą į Juridinių asmenų registrą galima pateikti:Registro tvarkytojas, gavęs prašymą laikinai įrašyti pavadinimą į Registrą, patikrina, ar pavadinimas nėra tapatus:
  • įregistruotų juridinių asmenų pavadinimams;
  • laikinai įtrauktiems į Registrą pavadinimams;
  • nacionaliniams, Bendrijos bei išplėstiems į Lietuvą tarptautiniams prekių ženklams.

Neradus tapatumo ir suderinus su Valstybine lietuvių kalbos komisija, pavadinimas ne vėliau kaip per 1 darbo dieną yra laikinai įrašomas į Registrą.

Už laikiną pavadinimo įrašymą mokamas atlyginimas. Jeigu pavadinimas negali būti laikinai įrašytas į Registrą, už tą patį atlyginimą galima jį keisti iki to laiko, kol pavadinimas bus pripažintas tinkamu ir įrašytas į Registrą.

Laikinos apsaugos laikas - 6 mėnesiai nuo įrašymo į Registrą dienos. Teisės aktai nenumato galimybės pratęsti laikinai į Juridinių asmenų registrą įtraukto pavadinimo laikinos apsaugos terminą arba atšaukti į Registrą laikinai įtrauktą pavadinimą, taip pat nenumato pirmenybės teikusiam prašymą asmeniui įtraukti pavadinimą. Tas pats pavadinimas gali būti laikinai įtrauktas į Juridinių asmenų registrą ne anksčiau, kaip kitą dieną po 6 mėnesių termino pabaigos.


 Atgal  Į puslapio viršų