Savitarna      Kontaktai      LT  |  EN
  
Naujienos
pixel
pixel

Duomenis apie save pateikė tik kas trečia viešoji įstaiga ir kas penkta kooperatinė ir žemės ūkio bendrovė

2019 m. balandžio 30 d.

Pareigą teikti aktualius duomenis apie savo narius, dalininkus ar pajininkus turinčios viešosios įstaigos, žemės ūkio bendrovės ir kooperatinės bendrovės pastaruoju metu ėmė aktyviau jos paisyti. Visgi Registrų centro tvarkomą Juridinių asmenų dalyvių informacinę sistemą (JADIS) šie duomenys kol kas pasiekia pakankamai vangiai.

Šiuo metu šalyje veikia daugiau kaip 900 žemės ūkio bendrovių, iki šios dienos duomenis apie savo narius ir pajininkus yra pateikę per 140 bendrovių (16 proc.), o iš registruotų beveik 600 kooperatinių bendrovių duomenis į JADIS pateikė daugiau kaip 110 bendrovių (19 proc.). Iš Lietuvoje veikiančių beveik 11 tūkst. viešųjų įstaigų savo narius Registrų centrui deklaravo beveik 4,1 tūkst. (37 proc.).

Registrų centro specialistai reguliariai informuoja duomenų nepateikusius juridinius asmenis apie jiems galiojančią prievolę. Vien per praėjusią savaitę raginimai buvo išsiųsti beveik 5 tūkst. viešųjų įstaigų, žemės ūkio bendrovių ir kooperatinių bendrovių.

Svarbu pažymėti, kad duomenis į JADIS galima pateikti tik elektronine forma per Registrų centro savitarnos sistemą, duomenys teikiami neatlygintinai, tad tai nesudaro papildomos finansinės naštos juos teikiantiems juridiniams asmenims.

Valstybės nustatyta prievolė teikti duomenis apie savo narius ir pajininkus žemės ūkio bendrovėms ir kooperatyvams atsirado nuo šių metų pradžios įsigaliojus Žemės ūkio bendrovių įstatymo ir Kooperatinių bendrovių įstatymo pakeitimams. Tikimasi, kad duomenis apie savo dalyvius į JADIS teikiant vis daugiau juridinių asmenų bus pasiekta daugiau skaidrumo, o sistemoje sukauptais duomenimis besinaudojančios institucijos galės geriau atlikti savo funkcijas.

Nepateikus aktualių duomenų apie savo narius, dalininkus ar pajininkus, gali kilti rizika, kad Juridinių asmenų registre nebus registruojami juridinių asmenų duomenys, kurie keičiami narių susirinkimų sprendimu, pavyzdžiui, keičiant juridinio asmens vadovą, buveinę ar įstatus.

JADIS nuo 2014 metų kaupia duomenis apie juridinių asmenų dalyvius. Be minėtų teisinių formų į JADIS duomenis yra pateikę didžioji dauguma (po 85 proc.) uždarųjų akcinių bendrovių ir mažųjų bendrijų.


Kontaktinis asmuo

Atstovas spaudai

Mindaugas Samkus

Tel. (8 5) 268 8366

Mob. (8 605) 69 286

El. p. Mindaugas.Samkus@registrucentras.lt